Partner serwisu

Polimex Mostostal poprawił wyniki. Ma zlecenia warte 4 mld zł

ep. 23.11.2022

Polimex Mostostal poprawił wyniki. Ma zlecenia warte 4 mld zł
fot. Polimex Mostostal
Po trzech kwartałach tego roku Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal pokazała wyniki finansowe znacznie lepsze niż przed rokiem. Przychody wzrosły o ponad 80 proc., wyższa jest także wartość zysku.
2,873 mld zł wyniosły przychody Grupy po 9 miesiącach tego roku. To o 81 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku. Największe przychody pochodzą z segmentów energetycznego i przemysłowego. Wartość EBITDA wyniosła 167 mln zł (wzrost o 45 mln zł), co daje marżę na poziomie 5,8 proc.

Wynik netto Grupy wyniósł 118 mln zł, tj. o 49 mln zł (71 proc.) więcej niż w okresie porównawczym. Oznacza to marżę zysku netto w wysokości 4,1 proc.

– Zgodnie z zapowiedziami wzmacniamy nasz portfel zamówień o nowe projekty energetyczne i infrastrukturalne – mówi prezes Polimeksu Krzysztof Figat. Wśród podpisanych w tym roku kontraktów są m.in. obwodnica Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK-15, gdzie zleceniodawcą jest GDDKiA Poznań oraz węzeł Zryw wraz z połączeniem DK-6 z ul. Sikorskiego w Wejherowie – w tym przypadku kontrakt ma być realizowany na zlecenie miasta.

– Z optymizmem patrzymy na kolejne miesiące, choć nadal wyzwaniem dla nas jest niestabilna sytuacja na rynku pracy i dostępność materiałów budowlanych, co jest spowodowane przedłużającą się wojną na Ukrainie – komentuje prezes Zarządu.

Portfel Zamówień Grupy Polimex Mostostal na koniec 3 kwartału wynosił 4 mld zł. Przed rokiem było to 4,9 mld zł. Zdaniem prezesa obecny portfel zleceń zapewnia Grupie stabilne przychody. Wartość obecnie ofertowanych projektów wynosi blisko 17 mld zł.

– Pracujemy nad dalszym zwiększeniem portfela rentownych zamówień – mówi cytowany w komunikacie Maciej Korniluk, wiceprezes zarządu Polimex Mostostal.

Polimex kończy obecnie budowę estakady na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej w Warszawie. To inwestycja realizowana na zlecenie miasta stołecznego Warszawy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony