Partner serwisu

Polimex Mostostal zadowolony z wyników finansowych

ep. 30.08.2022

Polimex Mostostal zadowolony z wyników finansowych
fot. Polimex Mostostal
Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal w pierwszym półroczu tego roku niemal podwoił przychody w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Odnotowała też znacząco wyższy zysk.
W pierwszym półroczu 2022 roku Grupa Polimex Mostostal osiągnęła przychody operacyjne na poziomie 1,904 mld zł. To o 928 mln zł i jednocześnie 95 proc. więcej niż w okresie porównawczym, tj. pierwszym półroczu 2021 roku. Przychody Grupy w obszarze infrastruktury wyniosły 86 mln zł.

Wynik EBITDA Grupy wyniósł 129 mln zł (tj. 6,8 proc.) i był wyższy o 44 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego. Wynik netto okazał się wyższy o 43 mln zł i wyniósł 89 mln zł (tj. 4,7 proc. przychodów operacyjnych).

– Pierwsza połowa tego roku to czas intensywnego wysiłku nad realizacją pozyskanych kontraktów i ciągła praca nad wzmacnianiem portfela zamówień na kolejne lata. Pomimo mało korzystnych warunków, na tle branży wypadamy bardzo dobrze i ponownie możemy pochwalić się pozytywnymi wynikami finansowymi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy naszych ludzi dziś prezentujemy lepsze wyniki finansowe na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat w odniesieniu do pierwszych sześciu miesięcy roku ubiegłego – skomentował Krzysztof Figat prezes zarządu Polimex Mostostal cytowany w komunikacie.

Najwyższe wyniki w grupie wypracował Segment Produkcja.

Grupa poinformowała także o przygotowaniach do współpracy przy budowie elektrowni jądrowej. Od początku roku Polimex podpisał dwa porozumienia o współpracy w tym zakresie.

– Kolejne miesiące będą zależały w dużej mierze od cen na rynku i koniunktury w kluczowych dla nas branżach. Wśród wyzwań dla Grupy należy wymienić trudny do przewidzenia długoterminowy wpływ przedłużającej się wojny na Ukrainie na rynek pracy, dostęp do materiałów i decyzje inwestycyjne klientów – powiedział Krzysztof Figat.

– Grupa Kapitałowa w I półroczu 2022 wygenerowała zysk na działalności operacyjnej w wysokości 109 mln zł co stanowi wzrost o 63% w porównaniu do poprzedniego roku. Największe przychody ze sprzedaży, podobnie jak w poprzednich okresach, zostały osiągnięte w Segmencie Produkcja i Energetyka – łącznie 77% przychodów – dodał prezes.

Portfel zamówień Grupy na koniec czerwca wynosił 4,4 mld zł (w czerwcu ub. roku było to 5 mld zł).

Wśród projektów pozyskanych w pierwszym półroczu Polimex miał m.in. zlecenie na wykonanie prefabrykowanych, zabezpieczonych antykorozyjnie przęseł stalowych zapory na granicy (wartość projektu dla całego konsorcjum to 478,9 mln zł netto) oraz kontrakt dla GDDKiA – na zaprojektowanie i budowę obwodnicy miejscowości Koźmin Wielkopolski w ciągu drogi krajowej nr 15 o wartości 61,9 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony