Partnerzy serwisu:

Polimex zbuduje drogę. Ma kontrakt w Koninie

ep. 04.12.2019

Polimex zbuduje drogę. Ma kontrakt w Koninie
fot. fotolia
Po raz pierwszy od kilku lat Polimex Mostostal 9 konsorcjum ze swoją spółką zależną będzie realizował kontrakt drogowy. 3 grudnia firma podpisała umowę z miastem Konin. Kontrakt dotyczy budowy połączenia ul. I. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia w Koninie w związku z modernizacją linii kolejowej E-20.
Zadanie jest warte 72,44 mln zł netto. Wykona je konsorcjum Polimex Mostostal oraz jego spółka zależna Polimex Infrastruktura. Wykonawca ma czas na realizację do 16 września 2021 roku.

Jak podano w komunikacie, wykonane prace będą objęte 10-letnia gwarancją, za wyjątkiem m.in. zieleni, oznakowania poziomego cienkowarstwowego oraz oznakowania poziomego grubowarstwowego. Wykonawca zaoferował skrócenie terminu realizacji całości zamówienia o 60 dni oraz zapewnienie przejezdności dwóch pasów jezdni w terminie wcześniejszym o 60 dni.

W ramach zamówienia ma powstać nowy odcinek drogi od skrzyżowania ulic Paderewskiego i Przemysłowej do przecięcia ulic Wyzwolenia, 11 Listopada i Zakole wraz z przebudową tych ulic. Powstaną m.in. dodatkowe jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.

Polimex złożył w przetargu na to zadanie najtańszą spośród sześciu ofert. Wycenił prace na ok. 2 mln zł drożej od kosztorysu zamawiającego.

Polimex-Mostostal w ostatnim czasie skupiał się przede wszystkim na budownictwie energetycznym, petrochemicznymi i przemysłowym. Drogi firma budowała w okresie szczytu inwestycyjnego związanego z Euro 2012 i za sprawą tych kontraktów popadła w kłopoty finansowe, nie kończąc rozpoczętych zadań.

Dopiero we wrześniu 2018 roku zamknięty został spór z GDDKiA dotyczący kontraktów na budowę dróg szybkiego ruchu rozwiązanych na przełomie lat 2013 i 2014. Chodziło o trzy kontrakty: A1 Stryków – Tuszyn na odcinku ok. 40 km od węzła Stryków 1, A4, na odcinku odcinak Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) – Jarosław (węzeł Wierzbna) oraz S69 Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń, fragment od węzła Mikuszowice do Żywca.

Po tych wydarzeniach Polimex wycofał się z aktywności na rynku drogowym. W międzyczasie firma przeszła restrukturyzację. W sprawozdaniu za pierwsze półrocze tego roku firma wśród celów strategicznych wskazała m.in. na odbudowywanie kompetencji w ramach budownictwa infrastrukturalnego.   


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony