Partner serwisu

Polimex zwiększył przychdy. W portfelu zamówień ma 5 mld zł

Elżbieta Pałys 23.08.2021

Polimex zwiększył przychdy. W portfelu zamówień ma 5 mld zł
fot. Polimex Mostostal
Po pierwszym półroczu 2021 r. Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal ujawnia wzrost przychodów o 35 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Grupa odnotowała 67 mln zł zysku z działalności operacyjnej. W portfelu zleceń ma nowe projekty infrastrukturalne.
Polimex opublikował wyniki finansowe za sześć miesięcy 2021 roku. W tym czasie skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 976 mln zł, co stanowi wzrost o 35 proc. w stosunku do okresu porównawczego.
Wynik EBITDA Grupy Kapitałowej wyniósł 85 mln zł, co daje marżę na EBITDA wynoszącą 8,7 proc.

Łączny wynik netto w tym okresie wyniósł 46 mln zł i był wyższy o 22 mln zł w stosunku do okres porównawczego. Marża zysku netto wyniosła 4,7 proc.

– Z sukcesem zamykamy pierwsze sześć miesięcy 2021 roku. W tym półroczu pozyskaliśmy kilka nowych projektów w tym dwa strategiczne. Jeden to kontrakt energetyczny – budowa elektrociepłowni gazowo-parowej EC Czechnica, a drugi to kontrakt infrastruktury komunikacyjnej na rozbudowę linii tramwajowej w Olsztynie – mówi w komentarzu do wyników prezes Polimeksu Krzysztof Figat.

Największe przychody Polimex pozyskał w segmencie energetycznym, natomiast najlepsze wyniki w segmencie Nafta, Gaz, Chemia. – Podobnie jak w poprzednich okresach 30 proc. całkowitej wartości naszych przychodów, czyli 292 mln zł zrealizowaliśmy za granicą – wyjaśnia prezes Figat.

Polimex ma w portfelu zleceń 5 mld zł (rok temu było to 5,1 mld zł). Wśród kontraktów, które firma pozyskała w tym roku są zlecenia z obszaru infrastruktury. Największym jest rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie za 327,7 mln zł w konsorcjum z Trakcją (udział Polimeksu to 165,6 mln zł). Polimex modernizuje także ciąg ulic Marsa-Żołnierska na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. To ostatni etap prac, obejmujący budowę drugiej estakady. Ma wartość 46,4 mln zł.

Firmie udało się także pozyskać zlecenia od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To budowa obwodnic Brzezia oraz Grzymiszewa. Na zlecenie gminy Jarocin Polimex przebuduje z kolei drogi gminne w kilku miejscowościach, za co otrzyma ponad 20 mln zł.

– Kolejne miesiące będą zależały w dużej mierze od rozwoju sytuacji na rynku. Wyzwaniem byłaby dla nas kolejna fala pandemii, a także galopujące zmiany cen materiałów na rynku, a co za tym idzie osłabienie koniunktury w kluczowych dla nas branżach – mówi Krzysztof Figat prezes zarządu Polimex Mostostal.

Grupa poinformowała o dobrej sytuacji finansowej. Na 30 czerwca saldo środków pieniężnych wynosiło 756 mln zł.

Na koniec pierwszego półrocza Polimex zatrudniał 4589 osób – w stosunku do I półrocza 2020 roku przybyło 81 pracowników.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony