Partnerzy serwisu:

Polimex-Mostostal członkiem Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa

Emilia Derewienko 22.02.2016

Polimex-Mostostal członkiem Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa
fot. Polimex-Mostostal
Grupa Polimex-Mostostal została członkiem stowarzyszenia Polski Klaster Eksporterów Budownictwa – inicjatywy przedsiębiorców, wspierających polskie firmy budowlane na rynkach eksportowych.
Ideą Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa jest prezentowanie na globalną skalę możliwości polskich przedsiębiorstw w zakresie rozbudowy i modernizacji infrastruktury, w oparciu o najnowocześniejsze technologie, produkty, systemy oraz profesjonalną kadrę inżynierską.

– Firmy budowlane z polskim kapitałem muszą wspierać swoje działania na zagranicznych rynkach. Każdy kraj ma swoje specyficzne uwarunkowania, więc wiedza o tym, jak rozmawiać z zagranicznymi kontrahentami i co jest dla nich ważne, jest bardzo cenna. Będziemy się nią wymieniać w ramach naszego stowarzyszenia – mówi Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Polimeksu-Mostostalu.

Firma obecnie realizuje kontrakty m.in. w Belgii, Czechach, Finlandii, Szwecji, Dani i Wielkiej Brytanii. Zgodnie ze strategią Polimeksu-Mostostalu, przychody grupy w latach 2016-2020 z eksportu usług i produktów wyniosą blisko 2 mld zł.

– Konkurencja na zagranicznych rynkach jest ogromna, w wielu przypadkach stajemy do przetargów ze spółkami-matkami firm budowlanych, działających w Polsce. Te koncerny nie będą wspierać exportu polski firm budowlanych – tłumaczy Makowiecka-Gaca. – Firmy stowarzyszone w Klastrze będą nie tylko wymienić się wiedzą, ale także – jeśli to będzie możliwe – wspólnie stawać do zagranicznych przetargów lub zapraszać polskie firmy jako podwykonawców – dodaje prezes Polimeksu-Mostostalu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony