Partner serwisu

Polimex-Mostostal nie zamierza budować autostrad

Emilia Derewienko 25.03.2015

Polimex-Mostostal nie zamierza budować autostrad
fot. Polimex-Mostostal
– Nie jesteśmy zainteresowani uczestnictwem w kontraktach autostradowych z wyjątkiem naszej spółki zależnej PRInż-1, startującej jako podwykonawca – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Maciej Stańczuk, p.o. prezesa zarządu Polimeksu-Mostostalu. Pomiędzy firmą a GDDKiA wciąż toczy się spór o odejście spółki od trzech kontraktów drogowych.
Koniec z dużymi kontraktami drogowymi

Polimex-Mostostal powraca na rynek po restrukturyzacji, jednak firma nie zamierza zawierać dużych kontraktów na budowę autostrad. – Nie jesteśmy zainteresowani uczestnictwem w kontraktach autostradowych, z wyjątkiem naszej spółki zależnej PRInż-1, wyspecjalizowanej w budownictwie drogowym – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Maciej Stańczuk, prezes zarządu Polimeksu-Mostostalu.

Jak podkreśla Stańczuk, spółka zależna nie jest graczem na rynku autostrad czy ekspresówek, ale dobrze funkcjonuje jako firma podwykonawcza. – PRInż-1 to spółka na tyle mała, że z pewnością nie będzie startować jako główny wykonawca, ale jako podwykonawca. Może oczywiście korzystać z bogatych referencji w budownictwie drogowym całej grupy Polimex. Sprzedaż tej spółki za ubiegły rok wyniosła około 120 mln zł – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” prezes Polimeksu-Mostostalu.

Spór z GDDKiA otwarty

Jednocześnie trwa spór pomiędzy Polimeksem-Mostostalem a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Polimex wypowiedział trzy kontrakty drogowe, w tym dwa autostradowe: na A1 ze Strykowa do Tuszyna i A4 na trasie Rzeszów – Jarosław oraz jeden na drogę ekspresową nr 69. Sprawa odstąpienia od umów trafiła do sądu.

– Złożyliśmy pozwy na wszystkich trzech kontraktach. Prowadzimy również procesy mediacyjne, aby starać się dążyć do porozumienia, zamiast prowadzić wieloletnie spory. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy ugoda zostanie zawarta w najbliższym czasie, ale prowadzimy rozmowy – mówi Joanna Makowiecka-Gaca, wiceprezes zarządu Polimeksu-Mostostalu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kondycja Polimeksu-Mostostalu
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony