Partner serwisu

Północna obwodnica Opola idzie do remontu

Przemysław Farsewicz 07.09.2021

Północna obwodnica Opola idzie do remontu
Fot. Google Maps
Rozpoczyna się remont fragmentu północnego obejścia Opola. Prace przejdzie kilometrowy odcinek drogi, który był w bardzo złym stanie technicznym. Wymiana nawierzchni potrwa do końca roku.
Miejski Zarząd Dróg w Opolu rozpoczyna remont fragmentu obwodnicy północnej miasta na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym w dzielnicy Wróblin. Zadanie powierzono firmie PWU Best Opebel z Opola, która najpierw opracowała projekt, a teraz przystąpi do robót.


Prace rozpoczną się od sfrezowania nawierzchni, następnie wykonywane będzie korytowanie i prace związane z budową nowej drogi. W tym czasie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami. – Będzie wszystko zrywane do "żywego", czyli korytowanie a następnie wymiana podbudowy. Kolejne łatanie nie ma sensu, ponieważ już teraz konieczne było ograniczenie prędkości do 40 km/h, gdyż na wspomnianym odcinku mamy łatę na łacie – uzasadniał w lokalnym radiu Adam Leszczyński, rzecznik MZD.

Firma PWU Best Opebel z Opola wykonanie przebudowy wyceniła na 3 mln 700 tysięcy złotych. Prace potrwają do grudnia.

Ruch w kierunku Wrocławia będzie odbywał się jak dotychczas obwodnica północną. Natomiast ruch od Wrocławia w kierunku Strzelec Opolskich będzie poprowadzony przez węzeł na Sobieskiego, Budowlanych, Kępską i Luboszycką. Odcinek Luboszyckiej między Lipową a obwodnicą będzie jednokierunkowy. Będzie można tylko wyjechać z Luboszyckiej w kierunku obwodnicy. Nie będzie możliwości wjazdu z obwodnicy w Luboszycką.

Modernizowany będzie na razie ok. 1-kilometrowy odcinek traktu. Tymczasem kierowcy narzekają na stan nawierzchni także w innych częściach obwodnicy północnej Opola. Podawany jest najczęściej fragment drogi pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Luboszycką oraz Oleską. Zdaniem MZD wystarczające w obecnej chwili są remonty cząstkowe.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony