Partnerzy serwisu:

Polski Ład. Opole chce południowej obwodnicy miasta

Jakub Rösler 14.09.2021

Polski Ład. Opole chce południowej obwodnicy miasta
fot. Daviidos, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Opole zgłosiło do programu Polski Ład budowę południowej obwodnicy miasta. Jak podkreśla magistrat, jest to kluczowa inwestycja zarówno dla stolicy województwa opolskiego, jak i dla całego regionu. Projekt jest wyceniany na około 500 milionów złotych. W sprawie Krajowego Planu Odbudowy, miasto deklaruje gotowość do złożenia projektów z różnych zakresów, w tym infrastrukturalnych lub transportowych, w ich ramach mogą znaleźć się projekty w obszarze strategii niskoemisyjności.
Stolica województwa opolskiego także zgłosiła do programu Polski Ład maksymalną ilość projektów, przypadających na jedną gminę. Jedyną zgłoszoną inwestycją z zakresu transportowo-infrastrukturalnego jest budowa południowej obwodnicy miasta, wraz z przeprawą mostową przez Odrę.

Jak podkreśla magistrat jest to kluczowa inwestycja zarówno dla miasta, jak i szerzej, dla całego regionu, ponieważ pozwoli ona na stosunkowo łatwe i sprawne poruszanie się między lewobrzeżną, a prawobrzeżną częścią miasta.

– Powyższy projekt wycenia się na około 0,5 mld złotych. Jest to kluczowa inwestycja drogowa dla miasta i całego regionu opolskiego. Zapewnia sprawne połączenie pomiędzy lewobrzeżną, a prawobrzeżną częścią miasta – informuje nas Daria Strąk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Opola.

Miasto nastawia się na wkład własny w wysokości 5% wartości całej inwestycji. Jednocześnie Strąk podkreśla, że miasto aplikuje o dofinansowania z różnych programów, zarówno krajowych, jak i europejskich i w przypadku uruchomienia kolej tury zgłoszeń w ramach Polskiego ładu także weźmie w nim udział.

– Miasto Opole jest w stanie zgłosić projekty z różnych obszarów – zarówno infrastrukturalnych, społecznych, gospodarczych i środowiskowych. W przypadku projektów infrastrukturalnych/transportowych możliwe projekty obejmują budowę kolejnych odcinków obwodnicy miasta, działania w obszarze strategii niskoemisyjnych, a także poprawę efektywności energetycznej – odpowiada Strąk, pytana o projekty, które miasto chce zgłosić do Krajowego Planu Odbudowy.

Urzędniczka podkreśla też, że dla Opola priorytetowymi czynnikami, przy udziale w programie będą: maksymalny poziom dofinansowania, dostępna alokacja, a także rodzaje lub typy projektów, które można współfinansować z KPO. Potencjalne projekty, które miasto mogłoby zgłosić do programu mają wartość od 0,5 do 1 miliarda złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony