Partner serwisu

Pomiar jakości powietrza przy tunelu POW – jest chętny

Elżbieta Pałys 02.08.2021

Pomiar jakości powietrza przy tunelu POW – jest chętny
fot. GDDKiA
Jedna oferta wpłynęła w przetargu dotyczącym pomiaru zanieczyszczeń powietrza przy wylotach tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.
Ofertę złożyło konsorcjum: Lemitor Ochrona Środowiska z Wrocławia, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej. Zaproponowana cena to 3,761 mln zł przy budżecie inwestora 3,762 mln zł.

Pomiary zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego mają być prowadzone w obszarze terenu inwestycji – Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Puławska i Przyczółkowa o długości 4,6 km.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów i badań powietrza atmosferycznego zgodnie z Postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 20 października 2017 r. Zbierane będą m.in. dane z rejonu wyrzutni spalin zlokalizowanych przy obu wylotach z tunelu oraz z okolic portali. Celem jest sprawdzenie zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) i benzenu.

Badania mają być prowadzone całodobowo przez 365 dni na wyrzutniach oraz przez minimum 70 dni pomiarowych w roku w rejonie portali.

GDDKiA szuka wykonawcy tego zadania od lutego. Dwa poprzednie przetargi się nie udały – w pierwszym jedyny oferent nie spełnił wymagań przetargowych, w drugim nie wpłynęła żadna oferta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony