Partner serwisu

Pomorskie. Będzie bezpieczniej na DK-22 w Swarożynie

inf. pras./Redakcja 11.02.2022

Pomorskie. Będzie bezpieczniej na DK-22 w Swarożynie
Fot. Google Maps
Droga krajowa nr 22 w okolicach Swarożyna zostanie rozbudowana. W planach jest wzmocnienie nawierzchni, przebudowa skrzyżowań i budowa ciągu pieszo-rowerowego.
Jest już umowa z wykonawcą, który rozbuduje odcinek DK-22 o długości 2,55 km między Zabagnem a Swarożynem - wzmocniona zostanie nawierzchnia i przebudowane będą skrzyżowania. Zaplanowana jest budowa drogi serwisowej.

W samym Swarożynie skrzyżowanie z drogą powiatową do Godziszewa (ul. Leśna, na wysokości przychodni i cmentarza) ma być przebudowane na rondo, a obecne dwa skrzyżowania z ul. Piastowską i Szkolną zostaną zastąpione jednym wyposażonym w sygnalizację świetlną.

Na całej długości inwestycji wykonane zostaną chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Zbudowany zostanie kanał technologiczny, oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa. Dodatkowo, tam gdzie zajdzie konieczność ochrony przed hałasem, staną ekrany akustyczne.

Prace budowlane potrwają do końca maja 2023 r. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Umowa z ta firma jest warta blisko 44 mln zł.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, likwidacja miejsc niebezpiecznych oraz poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony