Partner serwisu

Pomorskie: KIO oddala odwołania w sprawie S7

Edyta Wsół 04.09.2015

Pomorskie: KIO oddala odwołania w sprawie S7
fot. Wames, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dwa odwołania od rozstrzygnięcia przetargu na budowę drogi S7 z Gdańska do Elbląga – podaje portal „trojmiasto.pl”. Jeżeli odwołujący nie odwołają się od wyroku, GDDKiA będzie mogła kontynuować postępowanie.
GDDKiA w sierpniu wybrała najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków drogi S7: Koszwały – Nowy Dwór Gdański oraz Nowy Dwór Gdański – Kazimierzowo. Najkorzystniejsza ofertę na pierwszy z nich złożył Metrostav (1,642 mld zł), a na drugi Budimex (1,576 mld zł).

Zgodnie z procedurą, w ciągu siedmiu dni od dokonania wybory najkorzystniejszej oferty, pozostali wykonawcy mogą składać odwołania od decyzji zamawiającego. Dwie firmy skorzystały z tej możliwości, a odwołania argumentowały tym, że wybrane oferty nie zostały zbadane pod kątem wystąpienia rażąco niskiej ceny.

Krajowa Izba Odwoławcza nie przychyliła się do tego zarzutu i oddaliła wnioski odwoławcze. Teraz firmy mogą wnieść skargę do sądu okręgowego. Koszt takiej procedury to 100 tys. zł. Jeśli skargi nie będzie, a wyrok KIO się uprawomocni, GDDKiA skieruje do prezesa UZP dokumenty przetargowe do kontroli.

GDDKiA zapowiada, że jest szansa na podpisanie umów z wykonawcami jeszcze w tym roku, najpóźniej w październiku. Warunkiem jest brak opóźnień w procedurach.

Cały tekst

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony