Partnerzy serwisu:

Pomorskie: Nowa droga do Łeby gotowa

Leonard Dolecki 18.06.2019

Pomorskie: Nowa droga do Łeby gotowa
fot. ZDW
14 czerwca br. kierowcy pojechali nowo rozbudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 214. Trasa prowadzi od miejscowości Białogarda do Łeby, a ukończona inwestycja obejmowała budowę obwodnicy miejscowości Wicko.
Droga województwa nr 214 została rozbudowana na odcinku o długości ok. 6,17 km od ronda w Łebie w kierunku miejscowości Wicko. W ramach projektu powstała także obwodnica Wicka o długości ok. 7,5 km.

Zadanie zrealizowała firma Strabag, która w listopadzie 2016 roku podpisała umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o wartości niemal 76 mln zł. Inwestycja została przeprowadzona dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

View Larger Map

W ramach przedsięwzięcia powstały m.in. ciągi pieszo-rowerowe i chodnik. Rozbudowane lub zbudowane zostały skrzyżowania z drogami powiatowymi i drogami gminnymi. Powstały drogi dojazdowe, nowe zatoki autobusowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt. Droga została oświetlona i oznakowana.

Realizacja zadania poprawiła bezpieczeństwo ruchu drogowego, przyczyniła się do zmniejszenia liczby kolizji i wypadków, usprawniła ruch i poprawiła komfort podróżowania drogą. Dzięki rozbudowie skrócił się także czas podróży w kierunku nadmorskich miejscowości.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony