Partner serwisu

Pomorskie. Ponad 100 mln zł dotacji na trzy obwodnice

ep. 12.07.2022

Pomorskie. Ponad 100 mln zł dotacji na trzy obwodnice
Fot. Google Maps
Obwodnice Chojnic, Kartuz i Skórcza dostały wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycje zrealizuje samorząd województwa pomorskiego.
Łączna kwota dotacji wynosi 111 mln zł.

Obwodnica Chojnic wybudowana zostanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 212 i będzie miała ok. 3 km długości. Droga rozpocznie się na skrzyżowaniu ul. Leśnej z ul. Bytowską, a zakończy na skrzyżowaniu z ul. Sępoleńską.

Zadanie będzie kosztowało 51,5 mln zł, z tego rządowa dotacja wyniesie 25,7 mln zł. Planowany termin oddania drogi do ruchu to II kwartał 2025 roku.

Obwodnica Kartuz ma mieć nieco ponad km długości. Poprowadzi ruch po północno-zachodniej stronie miasta. Jej budowa będzie kosztowała 102,5 mln zł a budżet państwa dołoży połowę tej kwoty – 51,2 mln zł.
Trasa powinna być gotowa w III kwartale 2026 roku.

Obwodnica Skórcza powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 231. Jej planowana długość to 4,5 km. Koszt budowy szacowany jest na 67,5 mln zł, z czego połowa to dotacja w ramach RFRD (33,7 mln zł). Nowa trasa poprowadzi ruch po południowej stronie miasta od skrzyżowania ulicy Dworcowej z ulicą Pomorską do okolic miejscowości Mirotki.

Kierowcy skorzystają z nowej drogi w IV kwartale 2026 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony