Partner serwisu

Pomorskie: w rejonie zjazdu z A1 często dochodzi do wypadków. „Liczba zdecydowanie za duża”

Grzegorz Rekiel 08.06.2022

Pomorskie: w rejonie zjazdu z A1 często dochodzi do wypadków. „Liczba zdecydowanie za duża”
fot. Google Maps
O poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu zjazdu z autostrady A1 oraz drogi krajowej numer 22 w gminie Tczew (województwo pomorskie) apeluje poseł Marek Biernacki. – Zbyt często dochodzi tam do wypadków – ocenił.
Chodzi o miejscowość Swarożyn. Zjazd z autostrady A1 krzyżuje się tam z DK 22, a pierwszeństwo mają kierowcy jadący ostatnią z dróg. Marek Biernacki, związany z Pomorzem, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zauważył, że w rejonie zjazdu w ciągu ostatnich kilku lat doszło do kilkunastu wypadków, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa.

Biernacki podał przykłady. – W listopadzie 2021 roku kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście i doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem trafił do szpitala – czytamy w interpelacji, jaką Biernacki skierował do ministra infrastruktury.

Poseł ocenił, że „liczba wypadków jest zdecydowanie za duża i nieadekwatna do założeń bezpiecznego transportu”. Zaapelował o poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania. Zasugerował zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, szczegółowych badań i analiz, na podstawie których będzie można wprowadzić zmiany. – Czy wystąpicie do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który w ramach Automatycznego Systemu Nadzoru nad Ruchem, mógłby polecić zamontowanie w okolicy newralgicznego skrzyżowania urządzeń do pomiaru prędkości? – dociekał poseł. Na razie ministerstwo nie odpowiedziało na jego pytania i sugestie.

Biernacki podał też przykłady innych wypadków na skrzyżowaniu zjazdu z A1 i DK22, choć na szczęście nie miały one tragicznych konsekwencji. Pod koniec sierpnia 2020 r. w Swarożynie zderzyły się dwa auta osobowe, dwie osoby zostały ranne, a droga krajowa numer 22 była zablokowana w obu kierunkach. Dwa miesiące wcześniej samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i jedna osoba trafiła do szpitala. Ruch odbywał się wówczas wahadłowo.

Z kolei w sierpniu 2018 r. autobus, którym podróżowało 38 osób wjechał w tył ciężarówki. Dwoje pasażerów było pod opieką ratowników medycznych, a przez godzinę ruch odbywał się wahadłowo.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony