Partner serwisu

Pomorze: O rozwoju gospodarczym wzdłuż drogi S6

Edyta Wsół 15.09.2015

Pomorze: O rozwoju gospodarczym wzdłuż drogi S6
fot. UMWZP
Województwo zachodniopomorskie i pomorskie chcą wspólnie promować i wspierać inicjatywy służące gospodarczemu rozwojowi samorządów lokalnych wzdłuż drogi S6. Marszałkowie podpisali list intencyjny w tej sprawie.
– Wraz z rządową decyzją o rozpoczęciu prac nad szóstką, zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie inwestorów terenami wzdłuż planowanej drogi. To chyba najlepsza rekomendacja dla tej inwestycji, która może ożywić gminy i powiaty w obu województwach – powiedział wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

– Ekspresówka to przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy, ale również zwiększenie mobilności naszych mieszkańców, i w końcu lepsze skomunikowanie ze sobą Pomorza To już niedługo zacznie przynosić pozytywne efekty – dodał.

Celem tych działań jest stworzenie nowych miejsc pracy przy drodze ekspresowej S6. Nowa trasa o długości 330 km połączy północno-zachodnią część Polski z północno-wschodnim Pomorzem. Trasa będzie biec od Goleniowa przez Nowogard, Płoty, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk, Lębork aż do Trójmiasta.

Trasa S6 sprawi, że znacznie podniosą się możliwości rozwoju terenów inwestycyjnych, ułatwiona zostanie komunikacja z aglomeracjami szczecińską i trójmiejską, wzmocni się też atrakcyjność turystyczna regionów. W otoczeniu projektowanej drogi mieszka ponad 2,3 mln ludzi, dla których inwestycja wiąże się z poprawą sieci komunikacyjnej. Dla przedsiębiorców droga ekspresowa będzie stanowiła istotny szlak transportowy.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony