Partnerzy serwisu:

Pomorze: Ostatni odcinek S6 skierowany do przetargu

Rafał Dybiński 09.12.2020

Pomorze: Ostatni odcinek S6 skierowany do przetargu
fot. GDDKiA
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej przekazaliśmy ogłoszenie o przetargu na ostatni z trzech odcinków S6 między Słupskiem a Lęborkiem - obwodnica Słupska - Bobrowniki. Będzie on realizowany, podobnie jak pozostałe, w formule "Projektuj i buduj" - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Wcześniej ogłoszono przetargi na siedem odcinków trasy S6, w tym Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej, o łącznej długości ok. 104 km. W budowie są obecnie trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o długości ok. 41 km. Cała trasa S6 zostanie ukończona w 2025 roku.

Przedmiotem zamówienia, którego ogłoszenie zostało wysłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, jest zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S6, między końcem obwodnicy Słupska (węzłem w Redzikowie) a węzłem Bobrowniki, o długości ok. 16 km. Zadanie obejmuje również realizację dwóch węzłów drogowych (Budy i Bobrowniki) oraz infrastruktury towarzyszącej drodze ekspresowej. Będzie to trasa o przekroju po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pasach awaryjnego postoju. To kolejna z inwestycji GDDKiA, w której wykonawca ma możliwość wyboru rodzaju nawierzchni i sam zdecyduje czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną.- Na wszystkie odcinki S6 między Słupskiem a Lęborkiem ogłosiliśmy już przetargi. Z kolei ponad 40 kilometrów S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią już budujemy. To ważny krok do realizacji tej kluczowej drogi nie tylko dla regionu, ale dla wszystkich, którzy podróżują po województwie pomorskim. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W przyszłym roku kolejne przetargi

Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji Rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na odcinki od Koszalina do obwodnicy Słupska (obecnie kończy się sporządzanie projektów budowlanych i wykonawczych).

Trzy odcinki już są budowane

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Natomiast w fazie przetargu już wcześniej znalazło się sześć odcinków drogi ekspresowej o łącznej długości ok. 88 km: Leśnice (k. Lęborka) - Bożepole Wielkie (ok. 22 km), druga jezdnia obwodnicy Słupska (dobudowa ok. 9,5 km), Bobrowniki - Skórowo (ok. 13,1 km), Skórowo - Leśnice (ok. 10,9 km) oraz duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza - S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km) oraz Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km klasy GP). Budowa wszystkich odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej powinna zakończyć się w 2025 r. Do dyspozycji kierowców będzie to łącznie z istniejącymi odcinkami blisko 200 km trasy S6.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony