Partnerzy serwisu:

Ponad 11% wzrostu przeładunków w I półroczu w Porcie Gdynia

Redakcja 17.07.2018

Ponad 11% wzrostu przeładunków w I półroczu w Porcie Gdynia
fot. Port Gdynia
Jak podaje Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) – pierwsze sześć miesięcy 2018 roku w porcie minęło pod znakiem bardzo dobrych wyników przeładunkowych. Dzięki wysokiej dynamice wzrostu ładunków od stycznia do czerwca br. Port Gdynia przeładował aż 11,5 miliona ton – jest to o 11,3 procent więcej niż w analogicznym okresie roku 2017.
– Intensyfikacje przeładunków w Porcie Gdynia najlepiej obrazuje porównanie wyników z czerwca 2017 do wyników z czerwca 2018 roku – przyrost masy ładunków wynosi aż 30 procent – informuje ZMPG.

Wśród masy ładunków przeładowywanych w gdyńskim porcie w pierwszym półroczu 2018 roku na szczególna uwagę zasługuje prawie 50 procentowa dynamika wzrostu (porównując do pięciu pierwszych miesięcy 2017 roku) przeładunku węgla i koksu. Więcej (w porównaniu do sześciu miesięcy 2017 roku) przeładowano i to aż dziesięciokrotnie drewna. Warto także odnotować wzrost w przeładunku drobnicy – prawie 15 procentowy oraz innych masowych – prawie 28 procent.

– Rok 2018 w Porcie Gdynia zapowiada się jako kolejny rok rekordowych przeładunków – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Fakt ten, potwierdza zasadność i celowość przebudowy obrotnicy nr 2 w Porcie Gdynia oraz budowy w niedalekiej przyszłości Portu Zewnętrznego – dodaje.

W całym 2017 roku w Porcie Gdynia przeładowano ponad 21 mln ton towaru i był to rekordowy obrót ładunku w ciągu jednego roku. Jeśli tendencja wzrostowa zostanie utrzymana to 2018 może okazać się jeszcze lepszy dla mniejszego z trójmiejskich portów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony