Partner serwisu

Ponad 58 mln złotych za koncepcję torów do elektrowni jądrowej

Jakub Madrjas 15.11.2022

Ponad 58 mln złotych za koncepcję torów do elektrowni jądrowej
fot. Drax
PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały zwycięzcę przetargu na wykonawcę koncepcji dostępu kolejowego do polskiej elektrowni jądrowej na Pomorzu. Wyda na ten dokument ponad 58 mln zł brutto.
W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na opracowanie koncepcji dostępu kolejowego do polskiej elektrowni jądrowej, która ma powstać w rejonie wsi Lubiatowo i Kopalino na Pomorzu Gdańskim.

Zainteresowanie firm było spore – do przetargu zgłosiło się pięć podmiotów. Jak poinformował zamawiający, zwycięzcą wybrano konsorcjum dużych firm projektowych – 
Multiconsult Polska i Transprojekt Gdański. Zadanie jest bardzo kosztowne – zwycięska oferta opiewa na ponad 58 mln złotych brutto; tylko nieznacznie droższa była oferta konsorcjum innych dużych firm, BBF i IDOM. Jedna oferta, złożona przez Elkol wspólnie z Mosty Katowice, została wykluczona z postępowania. O ile nie będzie odwołań, PKP PLK będzie wkrótce mogła podpisać umowę z wykonawcą. 

Zamawiający bierze pod uwagę dwa warianty inwestycyjne. Pierwszy polega na modernizacji linii 229 między Lęborkiem a Garczegorzem oraz całej linii Wejherowo – Garczegorze. Dodatkowo miałaby powstać nowa linia z Choczewa na linii 230 do elektrowni wraz z łącznicą w stronę Lęborka. Drugim możliwym rozwiązaniem jest modernizacja linii 230 na odcinku Wejherowo – Choczewo wraz z budową nowych odcinków, modernizacja fragmentu linii 229 Lębork – Łeba i budowa nowego odcinka Choczewo – elektrownia jądrowa – Steknica (stacja na linii 229) z budową łącznicy do linii 229 w kierunku Łeby. Dla obu wariantów przewidziano opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz koncepcji wewnętrznego i zewnętrznego układu torowego elektrowni jądrowej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony