Partner serwisu

Ponad 6 mld euro KPO na ekologiczny transport

ep. 03.03.2021

Ponad 6 mld euro KPO na ekologiczny transport
Fot. pixabay.com/pl
Na rozwój zrównoważonego, przyjaznego środowisku i bezpiecznego transportu oraz na wzrost konkurencyjności kolei przeznaczymy 6,1 mld euro – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas debaty poświęconej wykorzystaniu środków z Funduszu Odbudowy.
We wtorek odbyło się pierwsze ze spotkań. Omawiano m.in. założenia Krajowego Programu Odbudowy w zakresie zielonej i inteligentnej mobilności.

– Łącznie na rozwój zrównoważonego, przyjaznego środowisku i bezpiecznego transportu oraz na wzrost konkurencyjności kolei przeznaczymy 6,1 mld euro – zapowiedział wiceminister Waldemar Buda.

Poinformował, że na wsparcie mogą liczyć między innymi inwestycje w samochody elektryczne, zakup nisko- i zeroemisyjnych autobusów, czy pociągów.

Przewidziane jest także finansowanie projektów dotyczących bezpieczeństwa transportu. Tu brane są pod uwagę m.in. budowa obwodnic oraz zakup urządzeń i systemów sterowania ruchem kolejowym i drogowym.

– Podniesienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwiększenie dostępności transportu oraz redukcja emisji zanieczyszczeń to nasze priorytety – mówił wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

W sumie z Funduszu Odbudowy Polska ma otrzymać 58 mld euro, które będą przeznaczone na pożyczki i dotacje. Podstawą do sięgnięcia po środki ma być Krajowy Plan Odbudowy. Do 2 kwietnia trwają konsultacje tego dokumentu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony