Partnerzy serwisu:

Ponad połowa środków z POIiŚ wykorzystana

ep. 20.11.2017

Ponad połowa środków z POIiŚ wykorzystana
fot. Locust
Polska wykorzystała już 52,3 proc. środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2023. To największy program wdrażany ze środków Unii Europejskiej.
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko to największy program wdrażany ze środków UE, a osiągnięty postęp w jego realizacji znacznie przekracza europejską średnią – zauważył Christopher Todd z Komisji Europejskiej podczas II Spotkania Rocznego dotyczącego tego programu.

Spotkanie z u udziałem m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju i Centrum Unijnych Projektów Transportowych odbyło się w piątek w Warszawie.

– Sukcesywnie podpisywane są kolejne umowy o dofinansowanie projektów. Dotychczas zawarto już 1 080 umów o dofinansowanie o wartości dofinansowania ze środków unijnych wynoszącej 57,2 mld zł – poinformował cytowany w komunikacie prasowym wiceminister rozwoju Witold Słowik. Oznacza to, że jako kraj wykorzystaliśmy już 52,3% alokacji.

– W ostatnich dniach podpisaliśmy kolejne znaczące umowy dla projektów w sektorze transportu na kwotę dofinansowania UE ponad 1,4 mld zł – dodał wiceminister. – Równocześnie, dotychczas zawnioskowaliśmy do Komisji o wypłatę środków w wysokości 15,1 mld zł, czyli 13,8% całej puli dostępnej w programie – powiedział.

Jak mówił dyrektor Departamentu Programów Infrastrukturalnych Jarosław Orliński, w ramach programu wypełniliśmy już zobowiązania wynikające z zasady n+3 na rok 2017, a w większości także na rok 2018.

Z PO IiŚ dofinansowywane są m.in. przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową. – Mamy w POIiŚ około 45 mld zł na inwestycje w najważniejsze drogi w kraju, głównie ekspresowe. Mniej więcej połowa tych środków jest już zagospodarowana. Fundusze przeznaczyliśmy na 36 inwestycji – informował wiceminister Witold Słowik podczas podpisania umowy na dofinansowanie drogi ekspresowej S17 między Garwolinem a Kurowem. Ta inwestycja została dofinansowana kwota 1,2 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony