Partnerzy serwisu:

Poprawa BRD: Przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z DW-665

Redakcja/inf. pras. 11.10.2019

Poprawa BRD: Przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z DW-665
fot. Pixabay
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W postępowaniu przyjęto trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest okres gwarancji. Wykonawcy na etapie składania ofert będą mogli zaproponować objęcie jakości wykonania robót budowlanych gwarancją od 60 do 84 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest termin realizacji. Oferenci będą mogli zaproponować wykonanie zadania w terminie od 22 do 28 miesięcy.

Obowiązki wykonawcy

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlano-wykonawczego i przebudowa, na podstawie wykonanej dokumentacji, skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 na czterowlotowe, jednopasowe rondo. Zakres zadania obejmuje też budowę chodnika umożliwiającego ruch pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655, przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.

Bezpieczeństwo priorytetem

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, tj. pieszych i rowerzystów, poprzez przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo. Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd. Przebudowa skrzyżowania na rondo wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu poprzez zmniejszenie liczby punktów kolizji w stosunku do skrzyżowania skanalizowanego, zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie, które umożliwi lepszą ocenę sytuacji ruchowej i ułatwi podejmowanie decyzji na wlotach oraz pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowym powodem przebudowy skrzyżowania jest konieczność zapewnienia bezpiecznego przekraczania drogi krajowej przez pieszych i rowerzystów. W tym celu wykonane zostanie przejście dla pieszych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony