Partnerzy serwisu:

Poprawa dostępu do Portu Szczecin. Przebudowa ul. Górnośląskiej

Magdalena Romanowska 05.12.2019

Poprawa dostępu do Portu Szczecin. Przebudowa ul. Górnośląskiej
fot. Port Szczecin
Przetarg na kolejne podzadanie w projekcie przebudowy rejonu Międzyodrza dotyczy przebudowy ul. Górnośląskiej w Szczecinie. Jest to trzecie podzadanie realizowane w zakresie tej przebudowy. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych, która będzie realizowana w Szczecinie w najbliższych latach. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach zadania zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Basenowa, Górnośląska, Bytomska, Rybnicka. Zmieni się także układ dróg na Łasztowni, którą z Nabrzeżem Wieleckim połączy Most Kłodny.

Pełna nazwa inwestycji to „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza”. Całość została podzielona na 4 podzadania. Oprócz przebudowy ul. Górnośląskiej (podzadanie nr 3, którego dotyczy najnowszy przetarg), zaplanowano budowę ulicy Władysława IV wraz z budową Mostu Kłodnego nad rzeką Odrą Zachodnią oraz przebudowa, układu komunikacyjnego w obrębie Starego Miasta i wyspy Łasztownia w Szczecinie, rozbudowę i przebudowę ul. Gdańskiej w rejonie Estakady Pomorskiej w Szczecinie oraz przebudowę ul. Basenowej w Szczecinie.

Ulica Górnośląska znajduje się na prawobrzeżu na obszarze osiedla Międzyodrze Wyspa Pucka (na wschód od Centrum miasta). Usytuowana jest na terenie położonym pomiędzy Basenem Górnośląskim, Basenem Górniczym (Kaszubskim) i rzeką Parnicą. Obsługuje tereny inwestycyjne. Od południa ma połączenie z drogą obsługującą DK-10 tj z ul. Gdańską. W ramach przebudowy zostanie wybudowany ciąg pieszych, oznakowanie drogi, budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego, wycinka drzew i budowa systemu odwodnienia.

Inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 15 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy. Nadzór nad realizacją inwestycji będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Termin składania ofert w przetargu mija 8 stycznia 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony