Partnerzy serwisu:

Poprawa dostępu do Portu Szczecin w rejonie Basenu Kaszubskiego

Magdalena Romanowska 03.03.2020

Poprawa dostępu do Portu Szczecin w rejonie Basenu Kaszubskiego
fot. Port Szczecin
Port Szczecin podejmuje kolejne kroki w kierunku zwiększenia przeładunków i obsługi portu do przyjęcia większych statków. Mają o to umożliwić dwie ważne inwestycje: przebudowa rejonu Kanału Dębickiego oraz przebudowa rejonu Basenu Kaszubskiego. Obecnie ogłoszono przetarg na drugie z tych zadań.
Projekt na poprawę dostępu do portu w rejonie Basenu Kaszubskiego został zatwierdzony przez Wojewodę Pomorskiego w lipcu 2019 roku. Umowa na dofinansowanie tej inwestycji została podpisana w CUPT w grudniu 2019 roku. Wartość dofinansowania wyniosła 150,2 mln zł. Ukończenie przebudowy jest planowane na grudzień 2022 rok.

W ramach inwestycji mają między innymi zostać rozbudowane nabrzeża: Katowickie, Chorzowskie, Chorzowskie – Uskok. Powstanie też nabrzeże zamykające, łączące nabrzeże Górnośląskie i Dolnośląskie. Inwestycja zakłada również budowę nowej nawierzchni drogowej w kierunku nabrzeża Dąbrowieckiego. Powstanie także przystań dalbowa wraz z nabrzeżem Dąbrowieckim.
Jedynym kryterium wybory najkorzystniejszej oferty jest cena. Oferty w przetargu zainteresowani mogą składać do 7 kwietnia 2020 roku.

Zaplanowane prace w rejonach Basenu Kaszubskiego, jak i Kanału Dębickiego mają związek z pogłębieniem całego toru wodnego do 12,5 m. Przebudowa ma przygotować nabrzeża do obsługi dużo większych statków niż obecnie.

Trwa przetarg na poprawę dostępu w rejonie Kanału Dębickiego. Zadanie obejmuje m. in. wybudowanie nabrzeża Norweskiego o długości 300 m i głębokości technicznej 12,5 m oraz poszerzenie Kanału Dębickiego do 200 m na całej jego długości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony