Partnerzy serwisu:

Poprawi się trasa z Gdańska do Starogardu

Elżbieta Pałys 12.02.2016

Poprawi się trasa z Gdańska do Starogardu
fot. Egilshay, sxc.hu
Przed końcem 2018 roku nową jakość zyska blisko 24-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 222 od Gdańska do Starogardu Gdańskiego. Rozbudowę drogi planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.
Zadanie będzie realizowane w czterech odcinkach: odcinek A od granicy Gdańska do ronda w miejscowości Straszyn z wyłączeniem odcinka wiaduktu nad Obwodnicą Południową Gdańska w ciągu S7 (1,4 km), odc. B od miejscowości Żuława do początku miejscowości Trąbki Wielkie (6,3 km), odcinek C od miejscowości Gołębiewo do Gołębiewko (2,6 km) i odcinek D od Godziszewa do Starogardu Gdańskiego (13,5 km).

Droga będzie rozbudowana do parametrów klasy G – szerokość pasów będzie zwiększona do 3,5 m. Korekcie będą poddane łuki poziome i pionowe, rozbudowane będą skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Konstrukcja nawierzchni jezdni będzie dostoswana do nośności 115 kN/oś. Będzie wykonana z betonu asfaltowego.

Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowana sygnalizacja świetlna. Szacunkowa wartość zadania netto wynosi 80,5 mln zł.
Zadanie ma być wykonane do 30 listopada 2018 r. Do 21 marca inwestor czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych realizacją tego zadania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony