Partnerzy serwisu:

Porr dokończy roboty drogowe na obwodnicy Wałcza. Podpisano umowę

Magdalena Romanowska 03.06.2020

Porr dokończy roboty drogowe na obwodnicy Wałcza. Podpisano umowę
fot. GDDKiA
Podpisano kolejną umowę dotyczącą dokończenia prac na obwodnicy Wałcza. Kontrakt podpisano z firmą Porr, która zajmie się pozostałymi robotami drogowymi na trasie głównej obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Umowa opiewa na  87,3 mln złotych. Plac budowy zostanie przekazany w ciągu tygodnia, a wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację prac. Jest to druga po podpisanym w ubiegłym tygodniu kontrakcie na roboty mostowe umowa na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy.
Na większości obwodnicy pozostała do wykonania ostatnia warstwa nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie wykonana część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu pierwszego kontraktu na dokończenie prac na tym odcinku S10. Była to umowa z Budimeksem na dokończenie budowy obiektów mostowych w poprzek obwodnicy Wałcza w ciągu S10. W sumie do wykończenia jest 9 wiaduktów nad obwodnicą. Prace, zgodnie z umową, mają być wykonane w ciągu 4 miesięcy.

Wybrani są również wykonawcy robót na węzłach drogowych (Pol-Dróg) i elementów BRD. Trwa jeszcze przetarg dotyczący zielenie i kanału technologicznego.

Inwestycję realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która wstrzymała prace po osiągnieciu ponad 80 proc. zaawansowania robót. Od umowy odstąpiono w połowie października 2019 roku odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy. Dalsza realizacja inwestycji została podzielona na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac.  Udostępnienie obwodnicy do ruchu planowane jest do końca 2020 roku. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony