Partnerzy serwisu:

Porr i Budimex już na budowie obwodnicy Wałcza

Elżbieta Pałys 09.06.2020

Porr i Budimex już na budowie obwodnicy Wałcza
fot. GDDKiA Szczecin
Szczecińska GDDKiA przekazała już place budów dwóm wykonawcom wybranym do kontynuacji prac na obwodnicy Wałcza w ciągu S10. W miniony piątek Budimex przejął place budowy przy wiaduktach nad obwodnicą, a w poniedziałek Porr przejął prace na jezdniach głównych.
Przypomnijmy, po tym jak w październiku ub. r. została rozwiązana umowa z Energopolem, konieczne było wybranie wykonawcy, który dokończy pozostałe prace. Inwestor zdecydował, że podzieli je na kilka przetargów, oddzielnie dla poszczególnych zakresów robót.

Jako pierwsze zostały rozstrzygnięte przetargi dotyczące obiektów nad jezdnia główną – zlecono je Budimeksowi oraz dotyczące kontynuacji prac na jezdniach głównych – to postępowanie wygrał Porr.
Obaj wykonawcy są już na placu budowy. Droga ma być dostępna dla kierowców jeszcze przed końcem tego roku.

Teraz trwają prace organizacyjne. Jak poinformowała szczecińska GDDKiA, w ciągu tygodnia wykonawca robót drogowych rozpocznie wykonywanie robót ziemnych, stabilizacji podłoża i brakujących odcinków podbudowy z kruszywa. Również wykonawca wiaduktów rozpocznie pierwsze roboty przy obiektach nad trasą główną.

W ramach pozostałych przetargów dotyczących obwodnicy Wałcza wybrano już wykonawców robót na węzłach drogowych (wybrano Pol-Dróg) oraz oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym drugim przypadku jako najkorzystniejszą wskazano ofertę złożoną przez konsorcjum GZD oraz Saferoad Grawil.

Te rozstrzygnięcia zostały zaskarżone do KIO, trzeba więc poczekać na orzeczenie Izby.

W momencie rozwiązania kontraktu z pierwotnym wykonawcą do ukończenia zadania pozostało ok. 15 proc. prac. Uwzględniając aneksy terminowe, trasa miała być gotowa przed końcem maja ub. roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony