Partner serwisu

Porr najkorzystniejszy na podlaski odcinek S19

inf. pras./Redakcja 26.01.2021

Porr najkorzystniejszy na podlaski odcinek S19
fot. Google Maps
Warta 526,22 mln zł oferta firmy Porr została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 na Podlasiu. Mowa o fragmencie Kuźnica – Sokółka.
W przetargu ogłoszonym 7 września br. wpłynęło siedem ofert, z których najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia - 448,95 mln zł. Z kolei najwyżej, bo na 589,09 mln zł, wyceniło kontrakt konsorcjum firm Unibep i Budrex.

Obie te oferty, najtańsza i najdroższa, zostały jednak odrzucone. Wykonawcy, na pisemne wezwanie ze strony GDDKiA, nie udzielili w wyznaczonym terminie wyjaśnień, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. W ten sposób wygrała druga pod względem ceny oferta firmy Porr. O ile nie będzie odwołań, na które wykonawcy mają 10 dni, to właśnie z tą firmą GDDKiA podpisze umowę.

Pierwszy odcinek S19

Odcinek Kuźnica – Sokółka to pierwszy odcinek S19 licząc od strony granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy. Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Podpisanie umowy na realizację tej inwestycji zaplanowano w I kwartale tego roku, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz - co za tym idzie - rozpoczęcie prac przewidziane jest na III kw. 2022 r. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na I kwartał 2025 r.

Zadanie obejmuje budowę odcinka DK-19 (klasa GP) od samego przejścia granicznego do węzła Kuźnica (5,25 km) oraz odcinka drogi ekspresowej S19 – od węzła Kuźnica do węzła Sokółka Północ (10,55 km). Całość omija miasto od północy, dzięki czemu wyprowadzony zostanie z Kuźnicy ruch tranzytowy z i do przejścia granicznego.  

Pozostałe odcinki

W 2020 r. zostało ogłoszonych dziesięć na realizację odcinków drogi ekspresowej S19 w woj. podlaskim. Łącznie to ponad 151 km dróg, z czego 134 km to długość odcinków drogi ekspresowej S19, a blisko 17 km to dwa odcinki dróg krajowych klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) - DK65 i DK66, które powstaną w związku z budową S19.

Trzy z przetargów zakończyły się już podpisaniem umów w systemie projektuj i buduj na odcinki: Białystok Zachód – Księżyno, Księżyno – Białystok Południe oraz Białystok Południe – Ploski.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony