Partnerzy serwisu:

Porr najtańszy na dokończenie wiaduktu węzła Kijewo

ep 30.01.2020

Porr najtańszy na dokończenie wiaduktu węzła Kijewo
fot. GDDKiA
Cztery oferty wpłynęły w przetargu na dokończenie wiaduktu WD-1L na węźle drogowym Szczecin Kijewo łączącym A6 i DK10. Ofertę z najniższą ceną złożył Porr. Chodzi o dokończenie prac po wykonawcy, z którym kontrakt został rozwiązany.
Najtańsza oferta złożona przez Porr jest warta 6,758 mln zł. Jest zbliżona do budżetu inwestora (GDDKiA zaplanowała kwotę nieznacznie niższą - 6,731 mln zł).

Pozostałe propozycje zostały wyceniono następująco: konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych KBI – 7,380 mln zł, Intop Skarbimierzyce – 7,626 mln zł, Strabag – 10,190 mln zł.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali maksymalne skrócenie czasu wykonania robót do 112 dni i wydłużenie okresu gwarancji do 10 lat.

W ramach zlecenia trzeba będzie dokończyć prace pozostałe po kontrakcie rozwiązanym z Energopolem Szczecin.

W ramach rozbudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo mają powstać dwa nowe wiadukty drogowe, które zastąpią stare obiekty. Jak wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiej GDDKiA, poprzedni wykonawca wyburzył dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina (północny) i rozpoczął budowę nowego wiaduktu, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową.

Wykonanych zostało jednak tylko 20 proc. robót. Wobec braku postępów robót, w październiku 2019 roku inwestor rozwiązał umowę z Energopolem, który już wcześniej znajdował się w kłopotach finansowych.

Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. – Pozostały zakres przebudowy węzła będzie objęty odrębnymi przetargami – informuje GDDKiA.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony