Partner serwisu

Porr najtańszy na obwodnicę Gąsek

ep. 29.11.2022

Porr najtańszy na obwodnicę Gąsek
fot. Google Maps
Na niespełna 77 mln zł wyceniła budowę obwodnicy Gąsek firma Porr. Realizacją inwestycji jest zainteresowanych 4 wykonawców. Oferty dość zróżnicowane.
Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 65. Będzie miała ok. 3 km długości. GDDKiA przeznaczyła na jej realizację 119,113 mln zł. W tej kwocie mieszczą się trzy oferty. Są to: najtańsza złożona przez firmę Porr – 76,985 mln zł, a także propozycje Mostostalu Warszawa – 102,616 mln zł oraz Budimeksu – 109,654 mln zł. W budżecie inwestora nie zmieściła się najdroższa propozycja konsorcjum firm Unibep i Budrex – 150,276 mln zł.Wyświetl większą mapę

Teraz inwestor przeanalizuje oferty i wskaże najkorzystniejszą. Oprócz ceny liczyć się będą: przedłużenie okresu gwarancji jakości na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze (10 proc.) oraz przedłużenie gwarancji na obiekty mostowe wraz ich z wyposażeniem (30 proc.).

GDDKiA poinformowała, że dla zwiększenia konkurencji i zachęty dla lokalnych firm zrezygnowała w tym postepowaniu obowiązek osobistego wykonania nawierzchni trasy głównej.

Obwodnica będzie drogą klasy GP o przekroju jednojezdniowym. Do wybudowania są dwa wiadukty oraz przejście dla zwierząt oraz drogi do obsługi terenów przyległych. W planie są chodniki i elementy ciągów pieszo-rowerowych, a także oświetlenie.

Droga będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś.

Przez Gąski prowadzi obecnie popularna trasa krajowa, ważna dla komunikacji w woj. warmińsko-mazurskim, a także prowadząca ruch w stronę przejścia granicznego w Gołdapi. Obwodnica poprawi komunikację w mieście.

Inwestycja powinna być gotowa w ciągu 39 miesięcy od podpisania umowy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony