Partner serwisu

Porr połączy S6 z Kołobrzegiem

ep. 08.08.2022

Porr połączy S6 z Kołobrzegiem
fot. GDDKiA
GDDKiA zleciła budowę fragmentu drogi krajowej nr 11 od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6. To fragment drogi, który zapewni lepszą komunikację między ekspresową szóstką a obwodnicą Kołobrzegu.
Wykonawcą inwestycji jest Porr. Kontrakt ma wartość ok. 56,3 mln zł. Nadzór nad budową ma natomiast sprawować firma NBQ, za co otrzyma ok. 1,8 mln zł.

Droga nr 11 ma połączyć węzeł Kołobrzeg Wschód, na drodze ekspresowej S6, z oddanym do ruchu trzy lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK-11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu.

Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta i poprawi dojazd do portu.

Porr ma wybudować fragment drogi klasy GP o długości 1,5 km. Będzie się on zaczynał od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), wybudowanego w ramach obwodnicy Kołobrzegu a kończyć na węźle S6. Trasa połączy się także z rondem na wysokości ul. Janiska. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu zaplanowano wiadukt w ciągu DK-11.

Wykonawca zamontuje ekrany akustyczne o długości 732 m i urządzenia bezpieczeństwa ruchu w tym bariery energochłonne, wykona także nasadzenia zieleni (zielenią pnącą mają być obsadzone m.in. ekrany akustyczne). Zaplanowano także drogę rowerową o długości ok. 850 m. 

Inwestycja powinna być gotowa w kwietniu 2024 roku. Pozwoli na zakończenie docelowego
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony