Partnerzy serwisu:

Porr zbuduje ekspresówkę przez Mazury

Elżbieta Pałys 04.02.2020

Porr zbuduje ekspresówkę przez Mazury
Fot. Google Maps
W drugim przetargu na budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie – Mrągowo wybrano wykonawcę trasy. Jako najkorzystniejsza została wskazana oferta firmy Porr.
Wybrana oferta jest warta 625,887 mln zł. Wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w ciągu 36 miesięcy. Budżet inwestora wynosił 616,6 mln zł.

Teraz przeprowadzona zostanie kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a pozostali wykonawcy startujący w przetargu maja czas na ewentualne złożenie odwołań. Jeśli nie będzie zastrzeżeń do rozstrzygnięcia, umowa może być podpisana jeszcze w pierwszym kwartale.

Najkorzystniejsza oferta została wybrana z wykorzystaniem kryteriów: cena, przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające oraz konstrukcje wsporcze.

To był drugi przetarg na realizację tego odcinka drogi. Pierwszy został unieważniony ze względu na znaczne przekroczenie budżetu – do najtańszej oferty zabrakło ponad 100 mln zł – była to także oferta Porr, która wtedy była wyceniona na ponad 708,6 mln zł przy budżecie na poziomie 604,9 mln zł.

Warto zauważyć, że w ponowionym postępowaniu najtańszą ofertę złożył Polbud Pomorze. Ta oferta została jednak odrzucona.

Inwestycja, o której mowa to kolejny etap rozbudowy drogi ekspresowej S16. Odcinek borki Wielkie – Mrągowo będzie miał ok. 16 km, w tym ok. 13 km w ciągu S16. Ma przebiegać w pobliżu miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a dalej po północno-zachodniej stronie Mrągowa. Na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony