Partnerzy serwisu:

Port Gdańsk podpisał umowę na projekt użeglownienia Wisły

Leonard Dolecki 02.07.2018

Port Gdańsk podpisał umowę na projekt użeglownienia Wisły
fot. Port Gdańsk
Dziś, 2 lipca , Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) podpisał umowę na opracowanie studium wykonalności Drogi Wodnej rzeki Wisły. Jak informuje ZMPG – jest to kolejny krok w kierunku użeglownienia i rozwoju śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.
Do realizacji zadania zgłosiło się czterech potencjalnych wykonawców, a budżet inwestora opiewał na 12,3 mln zł. Do zamawiającego trafiły oferty od firm: DHV Hydroprojekt (12,915 mln zł) oraz Halecrow Group Limited Elms House (4,612 mln zł), a także konsorcjów: Arcadis i Ernest & Young (7,072 mln zł) oraz Tractebel Engineering, WYG International, WTU i Projmors (9,881 mln zł).

ZMPG przy ocenie ofert brał pod uwagę takie aspekty jak cena (80%) oraz doświadczenie personelu kluczowego (20%). Ostatecznie, za najkorzystniejszą propozycję uznana została ta z najniższą ceną.

Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Będzie ono polegało na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych: E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E-40 od Warszawy do granicy Polska – Białoruś (Brześć) oraz E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg).

Według planu prace projektowe rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej i Drogi wodnej rzeki Wisły mają trwać do 2020 roku. Następnie ma przyjść czas na strategiczne oceny oddziaływania na środowisko. W 2021 roku ma rozpocząć się aktualizacja planów gospodarowania wodami na obszarze dorzeczy, a następnie, w 2023 roku, przyjdzie czas na aktualizację wytycznych w sprawie sieci TEN-T.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdańsk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony