Partnerzy serwisu:

Port Gdynia ogłasza dwa duże przetargi

Leonard Dolecki 05.08.2018

Port Gdynia ogłasza dwa duże przetargi
fot. LD
Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił dwa przetargi. W ramach pierwszego wyłoniony ma zostać wykonawca rozbudowy dostępu kolejowego do zachodniej części Portu, a w ramach drugiego – firma, która zajmie się przebudową nabrzeża Słowackiego.
Modernizacja kolei do zachodniej części portu

W ramach zadania wykonawca będzie zobowiązany m.in. do przebudowy układu torowego od końca rozjazdu nr 572 do początku rozjazdu nr 1031 (ok. 2,226 km) z wybudowaniem dodatkowego toru nr 31, regulacją rozjazdu nr 1031 i kompleksową wymianą istniejącej nawierzchni torowej.

Poza tym inwestycja obejmuje m.in.: przebudowę nawierzchni drogowej w przejeździe, zabudowę płytami betonowymi części toru nr 37 wraz z terenem pomiędzy torem, a ul. Promową, budowę sieci trakcyjnej nad wszystkimi torami – od końca rozjazdu nr 572 do torów na płycie żelbetowej intermodalnego terminalu kolejowego wraz z budową kabiny sekcyjnej oraz budowę systemu sterowania ruchem kolejowym (srk) wraz z adaptacją i wyposażeniem na potrzeby srk pomieszczeń w istniejącym budynku.

Według planu zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 20 miesięcy. Projekt został skierowany do dofinansowania ze środków UE w puli na transport morski. Na oferty zamawiający czeka do 11 września br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (95%) oraz termin wykonania zamówienia (5%).

Przebudowa nabrzeża Słowackiego

Przedmiotem drugiego postępowania jest wykonanie robót budowlanych w ramach projektu inwestycyjnego „Przebudowa Nabrzeża Słowackiego w Porcie Gdynia”, które przez zwiększenie jego głębokości technicznej do 16,0 metrów umożliwi pogłębienie akwenów wewnętrznych Portu Gdynia.

Wykonawca inwestycji będzie zobowiązany m.in. do przeprowadzenia prac związanych z zabezpieczeniem stateczności skrzyni narożnej nabrzeży Słowackiego i Węgierskiego, demontażem elementów nabrzeża oraz robót kafarowych i wiertniczych.

Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy. Na oferty zamawiający czeka do 12 września br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (80%) oraz doświadczenie zawodowe kierownika budowy (20%).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony