Partnerzy serwisu:

Port Gdynia podpisał umowę na budowę magazynu wysokiego składowania

inf. pras. 01.08.2018

Port Gdynia podpisał umowę na budowę magazynu wysokiego składowania
fot. Port Gdynia
Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę z firmą Budimex na budowę pierwszego z czterech magazynów wysokiego składowania na terenie Portu Zachodniego. Wartość inwestycji to ok. 53 mln zł. Inwestycja jest prowadzona w ramach strategii rozwoju Portu Gdynia do roku 2030.
Nowy magazyn, o powierzchni użytkowej 11 000 metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą techniczną i drogową, powstanie przy ulicy Logistycznej, a wartość kontraktu brutto to około 53 mln złotych, natomiast planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2019 roku.

– Pierwszy z czterech magazyn o wysokości użytkowej 10,5 m jest przeznaczony do składowania wysoko przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Nowy magazyn zostanie podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe o powierzchni od 2500 do 4000 m kw. każda komora i będzie dostosowany do wymiarów regałów ramowych paletowych z zapewnieniem szerokości korytarza roboczego dla urządzeń transportowych – wózków podnośnikowych z wysuwanymi masztami.

Konstrukcja dachowa zostanie odpowiednio przygotowana do budowy instalacji fotowoltaicznej na całej powierzchni dachu. Przy magazynie zlokalizowana będzie trzykondygnacyjna przybudówka biurowo-socjalna pełniąca rolę zaplecza dla pracowników obsługujących magazyn. Część techniczna magazynu zlokalizowana jest poza powierzchniami magazynowymi w formie przybudówki jednokondygnacyjnej przy magazynie, z niezależnym dostępem i dojazdem. Nowy magazyn zostanie objęty monitoringiem zewnętrznym oraz wewnętrznym.
 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony