Partnerzy serwisu:

Port Gdynia: Podpisanie umowy na modernizację Nabrzeża Włoskiego

inf. pras. 30.12.2018

Port Gdynia: Podpisanie umowy na modernizację Nabrzeża Włoskiego
fot. LD
20 grudnia 2018 roku, w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) podpisano kolejną umowę na wykonanie robót budowlanych. Kontrakt obejmuje przebudowę całego, 125 metrowego Nabrzeża Włoskiego, wraz z około 30 metrowymi fragmentami przylegających konstrukcji Nabrzeży XXX-lecia i Albańskiego. Umowa opiewa na kwotę 17,6 mln zł brutto
W imieniu Portu Gdynia swoje podpisy pod umową złożyli wiceprezesi: Grzegorz Dyrmo i Piotr Nowak. Wykonawcę, firmę Strabag reprezentowali: dyrektor ds. finansowych Janusz Semeniuk oraz Dyrektor ds. Technicznych Marcin Wróblewski. – Z ogromna satysfakcją odnotowujemy fakt skutecznego doprowadzenia do podpisania umowy na przebudowę drugiego, po Słowackim, nabrzeża – komentuje Wiceprezes Grzegorz Dyrmo.

Dla przypomnienia, wspomniana powyżej przez Wiceprezesa Grzegorza Dyrmo umowa, na przebudowę Nabrzeża Słowackiego została zawarta w dniu 22 listopada 2018 roku.

podpisana w dniu dzisiejszym umowa na przebudowę Nabrzeża Włoskiego, podobnie jak w przypadku Nabrzeża Słowackiego, przewiduje m. in. wykonanie nowej, zakotwionej, kombinowanej ścianki szczelnej, zwieńczonej nowym oczepem żelbetowym. Nabrzeże, w ramach prowadzonych prac, zostanie wyposażone w nowe urządzenia odbojowo-cumownicze. Planowany termin zakończenia prac to 12 m-cy od przekazania terenu budowy.

Powyższe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: "Pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Potu Gdynia - Etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia Etapy II i III" współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa III "Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego, Działanie 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.

– Port Gdynia w obecnej chwili realizuje wiele inwestycji , mających na celu dostosowanie infrastruktury Portu do dynamicznie zmieniających się wymagań rynku. W swych działaniach staramy się przewidywać, a wręcz wyprzedzać przyszłe oczekiwania naszych kontrahentów - tu dla przykładu można wspomnieć o instalacji RTK – kontynuuje Wiceprezes Grzegorz Dyrmo. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku podpiszemy umowę na przebudowę kolejnego nabrzeża, w tym przypadku Nabrzeża Norweskiego – dodaje.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony