Partnerzy serwisu:

Port Gdynia w listopadzie przekroczył ubiegłoroczny wynik przeładunkowy

Redakcja 30.11.2018

Port Gdynia w listopadzie przekroczył ubiegłoroczny wynik przeładunkowy
fot. LD
Koniec listopada w Porcie Gdynia upływa pod znakiem pobicia kolejnego rekordu w przeładunkach. Mimo że do końca roku został jeszcze miesiąc, to zeszłoroczny wynik przeładunkowy został przekroczony już 27 listopada br.
Wśród masy ładunkowej przeładowywanej w gdyńskim porcie na szczególną uwagę zasługuje wzrost przeładunku drobnicy i kontenerów oraz innych masowych i drewna, a także węgla i koksu. Rok 2018 będzie kolejnym rokiem wzrostu ilości obsłużonych ładunków i tym samym najlepszym rokiem w dotychczasowej historii Portu Gdynia.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. na bieżąco współpracuje z przeszło czterystoma podmiotami gospodarczymi różnej wielkości. Najwięksi pracodawcy to poszczególne portowe terminale, które walnie przyczyniają się do zwiększenia ilości masy przeładunkowej. Fakt ten potwierdza, że Port Gdynia stał się jeszcze bardziej przyjaznym portem dla biznesu.

– Osiągnięty 27 listopada br. wynik sprawia, że w przyszłość patrzymy z dużą dozą optymizmu. Szacujemy, że koniec roku zamkniemy z wynikiem ponad 23 mln ton i jest to odzwierciedleniem dynamiki tempa wzrostu przeładunków na rynku i dobrego stanu polskiej gospodarki . Trzeci już rok z rzędu Port Gdynia notuje spektakularny wzrost, co stanowi dowód, że przyjęta przez ZMPG S.A. strategia rozwoju to właściwa droga, a realizowane przez nas projekty inwestycyjno-modernizacyjne mają swoje przełożenie nie tylko w poniesionych kosztach, ale przede wszystkim zyskach dla nas jako spółki ale i całej gospodarki kraju – mówi Adam Meller, prezes ZMPG S.A.

Port w Gdyni jest kolejnym polskim portem, który jest na najlepszej drodze, aby pobić swój rekord przeładunków w 2018 roku. Taką samą sytuację możemy zaobserwować zarówno w zachodniopomorskim zespole portów jak i w Gdańsku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony