Partner serwisu

Port Gdynia wstrzymuje (czasowo) nocny ruch statków

inf. pras./red. 02.02.2023

Port Gdynia wstrzymuje (czasowo) nocny ruch statków
fot. Pixabay
Przez najbliższe 4 tygodnie w godzinach nocnych wstrzymywany będzie ruch statków w Porcie Gdynia. To wynik prac związanych z pogłębianiem dna w rejonie główek wejścia wewnętrznego.
Prace prowadzone są w związku z realizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia zadaniem „Pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia etap I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – Etapy II i III”.

Obecnie rozpoczął się etap prac związany z pogłębianiem dna w rejonie główek wejścia wewnętrznego. Celem jest jak najszybsze osiągnięcie pełnej szerokości przejścia wewnętrznego, tj. 140 m. Prace wykonywane są głównie w porze nocnej, kiedy ruch statków jest mniejszy. Jak poinformował port, od czwartku 2 lutego będzie następowało czasowe wstrzymywanie ruchu statków w wejściu wewnętrznym w godzinach od 0.00 do 04.00. Utrudnienia potrwają 4 tygodnie.

Wieloletnie inwestycje prowadzone w ramach „Pogłębiania toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i III” mają umożliwić zawijanie do gdyńskiego portu największych statków na Bałtyku. Całkowita wartość inwestycji to ponad pół miliarda zł, z tego dofinansowanie unijne wynosi 273 mln zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony