Partnerzy serwisu:

Port Gdynia z mocnym początkiem 2019 roku

Leonard Dolecki 12.02.2019

Port Gdynia z mocnym początkiem 2019 roku
fot. LD
Przeładunkowa hossa w Porcie Gdynia trwa – informuje Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG). Rok 2018 przeszedł do historii w tym porcie jako czas rekordowych przeładunków, a nowe statystyki pokazuję, że rok 2019 może być jeszcze lepszy.
Dynamika wzrostu ładunków w styczniu br. w gdyńskim porcie przekroczyła 20%. Znaczący wzrost przeładunków w pierwszym miesiącu 2019 roku odnotowano przede wszystkim w węglu i koksie, innych masowych i zbożu oraz ropie i przetworach naftowych.

– Bardzo dobre wyniki przeładunkowe, jakie osiągnęliśmy w pierwszym miesiącu 2019 roku najlepiej świadczą o fakcie, iż Port Gdynia to solidna marka, znana z wysokiej jakości i wydajności przeładunkowej – stwierdza Adam Meller, prezes ZMPG.

Jak podkreśla prezes portu – styczniowy wynik przeładunkowy Portu Gdynia to także potwierdzenie dobrego stanu polskiej gospodarki. – Zakładamy, że rok 2019 będzie co najmniej tak dobry jak rok ubiegły w wielkości wykonanych przeładunków. Dlatego też pozytywnie patrzymy w przyszłość starannie modernizując Port Gdynia i realnie przymierzając się do największej inwestycji jaką jest budowa Portu Zewnętrznego – mówi Adam Meller.

W ogólności w 2018 roku obrót towarów w Porcie Gdynia wyniósł 23,491 mln ton i oznaczał wzrost rok do roku o 10,8%. Największy udział miała w tym wyniku drobnica (dokładne statystyki można znaleźć tutaj). Jeśli tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać to 2019 rok będzie kolejnym rekordowym czasem dla mniejszego z trójmiejskich portów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony