Partnerzy serwisu:

Port Goeteborg uruchomi nowy serwis towarowy do Polski i Norwegii

Magdalena Romanowska 01.12.2020

Port Goeteborg uruchomi nowy serwis towarowy do Polski i Norwegii
fot. Port Goeteborg
Na przełomie 2020 i 2021 r. zostanie uruchomiony serwis towarowy łączący Polskę z Goeteborgiem i przemysłowym regionem Norwegii poprzez porty w Stavanger, Bergen, Sunndal i Ålesund. Nowe połączenie obejmi polski port w Świnoujściu. W ramach serwisu statki będą zawijać do Goeteborga co tydzień.
Nowy serwis będzie obsługiwany przez norweskie przedsiębiorstwo żeglugowe Sea-Cargo, które ma swoją siedzibę na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Otwarte zostanie nowe biuro w porcie w Goeteborgu, aby operować nowe połączenia.

Połączenie pozwoli na dodanie kolejnych punktów w sieci kontaktów szwedzkiego portu. Sea-Cargo niedawno dołączyła do innych żeglugowych firm związanych z Goeteborgiem. Ich oferta współgra z założonym przez port zwiększaniem ruchu morskiego bliskiego zasięgu.

W porcie Goeteborg statki będą obsługiwane przez firmę Logent Ports & Terminals, który obsługuje terminal ro-ro i terminal samochodowy w porcie. Do dyspozycji Sea-Cargo będą wszystkie tradycyjne usługi portowe.

 
Źródło: Port Goeteborg

Jak mówi, cytowany w komunikacie prasowym Richard Hjertquist, kierownik budowy w Logent Ports & Terminals w Goeteborgu, nowa trasa otwiera ogromne możliwości oferowania więcej niż tylko usług sztauerskich dla linii żeglugowej. Sekcja CFS (ang. Container Freight Station) znajdująca się w terminalu obsługuje towary zarówno za pomocą wózków widłowych jak i wózków wysokiego składowania. Tym samym transport morski można uzupełnić o składowanie ładunków importowych i eksportowych. Mniejsza liczba przeładunków i możliwości rozwiązań przed i podczas przewozu drogowego lub kolejowego, minimalizują ryzyko szkód i zmniejszają negatywny wpływ na infrastrukturę.

Port w Goeteborgu to największy port w Skandynawii. 30 proc. szwedzkiego handlu zagranicznego przechodzi przez port w Göteborgu, podobnie jak połowa całego ruchu kontenerowego.

Jest on również jedynym portem w Szwecji, który może przyjąć największe statki kontenerowe na świecie i posiada najszerszą gamę tras żeglugowych w Europie i poza nią. 25 wahadłowców kolejowych, które odjeżdżają każdego dnia, oznacza, że firmy w całej Szwecji i Norwegii mają bezpośrednie, przyjazne dla środowiska połączenie z największym portem w Skandynawii. Port w Goeteborgu posiada terminale ropy naftowej, samochodów, pojazdów ro-ro, kontenerów i pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony