Partnerzy serwisu:

Port Hamburg pracuje nad wykorzystaniem autonomicznych pojazdów

Franciszek Wolski 06.10.2019

Port Hamburg pracuje nad wykorzystaniem autonomicznych pojazdów
fot. Port Hamburg
W obecnych czasach porty, poza rozbudową swojej infrastruktury, mogą znacznie zwiększyć swoje możliwości poprzez digitalizację swoich działań. Dzięki temu, operacje logistyczne zostają zoptymalizowane, a możliwości przeładunkowe realnie zwiększone. W tym kierunku idzie Hamburg, który w najbliższym czasie planuje rozpocząć korzystanie z pojazdów autonomicznych na terenie portu.
Port autonomiczny

W Porcie Hamburg, w niektórych terminalach, już jakiś czas temu wprowadzono autonomicznie działające elementy. Teraz zarząd chce iść dalej i wprowadzić na terenie portu samodzielne działające pojazdy. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwijaniu technologii 5G.

– W ubiegłym roku testowaliśmy i rozwijaliśmy technologię 5G. Tamten etap mamy już za sobą a technologia 5G jest w użytkowaniu, ale teraz pracujemy nad coraz szerszym jej wykorzystaniem. Chcemy zastosować ją m.in. w autonomicznych pojazdach zarówno lądowych, wodnych jak i powietrznych. To wymaga jednak nie tylko postępu technologicznego, ale także zdobycia szeregu pozwoleń i spełnienia wielu wymagań – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Axel Mattern, CEO Hafen Hamburg Marketing.

Nowe centrum koordynacji działań

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest centrum, które dzięki sieci czujników i nadajników może koordynować pracę całego portu i wszystkich jednostek znajdujących się na jego terenie, a także poza nim.

– Bardzo mocno inwestujemy w digitalizację wszystkich obszarów naszego działania. W ubiegłym roku swoją pracę rozpoczęło Hamburg Vessel Coordination Center (HVCC), które wspomaga zarządzanie ruchem statków w Hamburgu i eliminuje np. długie oczekiwanie w porcie. Dzięki niemu możemy m.in. komunikować się bezpośrednio z kapitanami i wspierać ich w wyborze optymalnej trasy i warunków żeglugi. Ponadto, na początku br. HVCC zaczęło komunikować się również z innymi portami, co otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości – mówi przedstawiciel Portu Hamburg.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony