Partnerzy serwisu:

Port Hamburg. Zakończono poszerzanie toru wodnego na Łabie

mr 06.02.2020

Port Hamburg. Zakończono poszerzanie toru wodnego na Łabie
fot. Port Hamburg/Jochen Wischhunsen
Zakończono poszerzanie dwóch segmentów toru wodnego na Dolnej i Zewnętrznej Łabie. Od 29 stycznia statki o łącznej szerokości 98 m mogą spokojnie przepływać między sobą na rozszerzonym odcinku Łaby bezpośrednio pod granicą Hamburga zwaną „passing box”. Do tej pory mieściły się tam jedynie statki o łącznej szerokości 90 m.
Poszerzenie pola przejazdu na pozostałym 3-kilometrowym odcinku na terytorium Hamburga zostanie zakończone do połowy bieżącego roku.

Zakończone zostały również prace w Brunsbüttel, gdzie przygotowano strefę przechowywania. Funkcjonuje ona jako punkt kotwiczenia do końca ubiegłego roku. W przypadku niskiego stanu wody, który uniemożliwia statkom przepłynięcie, mogą one przeczekać w tej strefie do momentu, w którym stan wody się podniesie.

− Prace w niższym i zewnętrznym biegu Łaby rozpoczęliśmy w końcu lipca. Teraz prace nad poszerzaniem toru wodnego się zakończyły. Jak tylko prace na odcinku rzeki przepływającym przez Hamburg zostały zakończone, można było zwiększyć łączną szerokość mijających statków. Zwiększyło to elastyczność, wydajność, pojemność i bezpieczeństwo przewozu. Sprawi to, że liczba mega-kontenerowców wypływających z portu może być ponad dwukrotnie większa – powiedział, cytowany w komunikacie Portu Hamburg, Andreas Scheuer, niemiecki minister transportu.

Docelowo pogłębiony ma zostać cały odcinek. Zakończenie prac umożliwi zarówno statkom zależnym, jak i niezależnym od pływu zanurzenie większe o metr. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony