Partnerzy serwisu:

Port Lotniczy Radom podpisuje umowę z Targami Kielce

Justyna Urbaniak 16.06.2016

Port Lotniczy Radom podpisuje umowę z Targami Kielce
fot. Port Lotniczy Radom
Port Lotniczy Radom nawiązał współpracę z Targami Kielce. Dotyczy ona transportu wystawców na imprezy targowe organizowane w Kielcach. Podpisanie umowy będzie miało miejsce jutro (17 czerwca). Tuż po tym wydarzeniu zaplanowano briefing prasowy.
Targi Kielce jedna z największych powierzchni wystwawowych w kraju. Organizuje się tu rocznie ponad 400 konferencji i 60 wystaw, między innymi znany na całym świecie MSPO – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Współpraca lotniska z targami miałaby polegać na transportowaniu wystawców na imprezy targowe.

Obecnie w siatce radomskiego lotniska oferowane są połączenia Sprint Air do do Wrocławia, Gdańska (na obu trasach linia zapowiedziała zwiększenie oferowania od 20 czerwca), Berlina oraz Pragi. Wkrótce ma stąd wystartować również połączenie do Lwowa.

Dzięki bogatej siatce radomskie lotnisko nie jest już najmniejszym regionalnym portem lotniczym w Polsce. Już w drugim miesiącu współpracy z liniami Sprint Air udało się wyprzedzić Zieloną Górę. Tylko w maju, na dwóch trasach obsłużono tu 980 pasażerów.

Nie wiadomo, jakim wynikiem radomskie lotnisko zakończy bieżący rok – oficjalnych prognoz bowiem nie ma.

W planach są już natomiast kolejne inwestycje w infrastrukturę. Najważniejsza z nich – to remont drogi startowej. Jest on konieczny ze względu na fakt, iż obecna droga nie spełnia przepisów unijnych, wchodzących w życie na początku 2018 roku. Mówią one szczegółowo o technicznych parametrach drogi startowej. Gdyby tę inwestycję pominięto, lotnisko musiałoby zostać zamknięte na stałe. O tym zresztą władze portu wiedzą od dłuższego czasu.

Szacunkowy koszt remontu drogi startowej to 44 mln zł. Poza inwestycją w drogę, konieczna jest jednak również budowa nowej płyty postojowej, gdyż obecna jest za mała. To kolejne 15,5 mln zł. Do tego dochodzi jeszcze budowa odwodnienia lotniska i zakup sprzętu handlingowego za łącznie 9,6 mln zł. W sumie na wszystkie te inwestycje port planuje przeznaczyć 65,5 mln zł.

Do tego dochodzi jeszcze budowa systemu ILS kategorii I, przy czym lotnisko nie precyzuje, kto miałby się zająć inwestycją – może to być PAŻP, ale również PRL.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony