Partnerzy serwisu:

Port Lotniczy Rzeszów z nowym prezesem

Justyna Urbaniak 16.06.2016

Port Lotniczy Rzeszów z nowym prezesem
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej portu lotniczego w Rzeszowie wybrano nowego prezesa zarządzającego lotniskową spółkę. Zastąpi on Stanisława Nowaka, pełniącego funkcję prezesa przez trzy kadencje.
Nowym prezesem rzeszowskiego lotniska został Michał Tobisz, cieszący się wsparciem polityków PiS. Jego kadencja będzie trwała trzy lata. O kolejne trzy lata przedłużono też kadencję dotychczasowego wiceprezesa spółki Zbigniewa Halata.

Tobisz stanowisko prezesa obejmie 23 czerwca. Do tego czasu będzie jeszcze dyrektorem Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Michał Tobisz jest z wykształcenia politologiem. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przed podjęciem pracy w urzędzie marszałkowskim przez trzy lata pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Pracował również w agencji PR Weber Sandwick. W latach 2004-2005 był asystentem podkarpackiego europosła PiS Mieczysława Janowskiego.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do Monachium (połączenie codzienne), Warszawy (4 razy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja tego roku), a także do Berlina (od października 2016). Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair. Wakacyjna oferta czarterowa obejmuje wyloty do Grecji, Bułgarii oraz Turcji. W minionym roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył 645 tysięcy pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony