Partnerzy serwisu:

Port Rotterdam rozwija się wraz z miastem

Franciszek Wolski 26.12.2019

Port Rotterdam rozwija się wraz z miastem
fot. Port Rotterdam
Władze miasta Rotterdam zatwierdziły zmienioną wizję rozwoju tamtejszego port na kolejne lata. Dokument jest zmodyfikowaną wersją planu z 2011 roku. Nowelizacja uwzględnia szereg poprawek w pierwotnych założeniach, które są bardzo istotne nie tylko dla portu, ale również dla całego miasta.
W 2011 roku, mając na celu odpowiednie dostosowanie się do panujących trendów oraz jak najlepszy rozwój, zarząd Portu Rotterdam opracował dokument Port Vision 2030. Plan wskazywał główne gałęzie rozwoju na kolejne lata.

Założenia przyniosły oczekiwane skutki. W latach 2011-2018 przeładunki w Rotterdamie wzrosły o 34 mln ton (z 435 mln ton w 2011 roku do 469 mln ton w roku 2018). Ponadto holenderski gigant utrzymał się na pierwszym miejscu w Europie.

Od 2011 roku dużo się jednak zmieniło. Aby w odpowiedni sposób port w Rotterdamie mógł zarówno odnosić sukcesy gospodarcze jak i odpowiednio wpływać na swoje otoczenie, przyjęto zrewidowaną wersję Port Vision 2030, którą zatwierdzić musieli również włodarze miasta.

Zmieniona wizję opracowano w partnerstwie między zarządem portu w Rotterdamie, gminą Rotterdam, holenderskim rządem, Deltalinqs i władzami prowincji Holandii Południowej. Partnerzy będą monitorować postępy za pomocą rocznych sprawozdań z postępów.
Nowelizacja została przyjęta przez zarząd portu na początku br., a z końcem listopada przyjęły je władze miasta Rotterdam.

– Intensywne prace zaowocowały stworzeniem zmodyfikowanego planu, który pozwoli nam utrzymać wiodącą pozycję w zakresie transformacji energetycznej jak i rozwoju logistyki – skomentował Allard Casteleion, prezes zarządu Portu Rotteradam.

Główne aspekty, które zostały zmienione w pierwotnym dokumencie dotyczą zwiększania nacisku na pozyskiwanie energii z alternatywnych źródeł oraz digitalizację. Ponadto plan uwzględnia obecną sytuację geopolityczną na świecie co pozwoli władzom portu na odpowiednie ukierunkowanie w dalszych latach.

Ponadto, w nowej Port Vision zwrócono większą uwagę na aspekt społeczny funkcjonowania portu. Jednym z kierunków, które mają zostać rozwinięte w ramach tej dziedziny, jest dążenie do w pełni zrównoważonego i jak najbardziej wydajnego łańcucha dostaw.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony