Partnerzy serwisu:

Port Szczecin najlepszy wg raportu BIMCO

inf. pras. 24.01.2019

Port Szczecin najlepszy wg raportu BIMCO
fot. Port Szczecin
Według najnowszego raportu BIMCO, szczeciński port jest najlepszym portem 2018 roku pod względem jakości obsługi statków zatrudnionych w przewozach suchych ładunków masowych.
BIMCO jest największym z międzynarodowych stowarzyszeń armatorskich. Siedzibę ma w Danii. Oprócz armatorów należą do niego zarządcy statków, brokerzy, agenci itp. Stowarzyszenie każdego roku publikuje raport z wynikami przeglądu terminali masowych w portach świata (Dry Bulk Terminals Vetting Report 2018).

W raporcie za 2018 rok zebrano oceny pochodzące ze 144 statków, obejmujące 381 terminali na całym świecie. Wyniki raportu pokazują, że dla oceny jakości działania portu największe znaczenie ma dobra komunikacja między statkiem a terminalem, potwierdzają to pisemne relacje i ankiety od kapitanów statków, co z kolei bezpośrednio przekłada się na jakość operacji przeładunkowych.

Port Szczecin wygrał w dwóch kategoriach: w wymianie informacji i w usługach. W pozostałych zajął wystarczająco wysokie pozycje, by zdobyć pozycję lidera rankingu ogólnego.
Kolejne miejsca zajęły porty: drugie Quebec (Kanada), trzecie – Newcastle (Australia), czwarte – Gladstone (też Australia), a piąte – Ciénaga (Kolumbia).

Warto podkreślić, że na ten znakomity wynik raportu składa się praca wszystkich podmiotów zaangażowanych w obrót portowy, czyli Zarządu Portu, który m.in. poprzez liczne inwestycje w infrastrukturę portową stwarza, jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności portowej oraz spółek operatorskich, które bezpośrednio zajmują się pozyskaniem i obsługą towarów.

Miniony 2018 rok zespół portów Szczecin-Świnoujście zamknął rekordowym wynikiem 28,6 mln ton obsłużonych towarów, co oznacza 13 procentowy wzrost wobec 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony