Partnerzy serwisu:

Port Szczecin. Odnowią plac do składowania towarów

Magdalena Romanowska 08.05.2020

Port Szczecin. Odnowią plac do składowania towarów
Fot. Port Szczecin
Otwarto oferty w przetargu na modernizację placu do składowania towarów masowych w porcie Szczecin. Chodzi o plac na terenie Wolnego Obszaru Celnego.
Szczeciński Wolny Obszar Celny zlokalizowany jest w drobnicowym rejonie portu Szczecin, we wschodniej części Łasztowni. Obejmuje tereny o powierzchni 11,47 ha. Dysponuje 5 nabrzeżami o łącznej długości 1,4 tys. m, przy których mogą cumować statki o maksymalnym zanurzeniu 7,7 m i nośności 10 tys. DWT, a także placami składowymi o powierzchni 60 tys. m2 i dwoma wielokondygnacyjnymi magazynami o powierzchni łącznej 22 tys. m2. Składowane są tutaj głównie: bloki granitowe oraz ziarno kakaowe.

Podmiotem zarządzającym Wolnym Obszarem Celnym w Szczecinie jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Działalność Wolnego Obszaru Celnego w Szczecinie koordynuje i prowadzi Dział Marketingu i WOC, zaś operatorem jest DB Port Szczecin.

Plac zostanie gruntownie zmodernizowany. Teren o powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych zostanie wzmocniony i utwardzony umożliwiając składowanie większej ilości towarów. Właśnie otwarto oferty potencjalnych wykonawców. Tych zgłosiło się sześciu. Najtańsza oferta opiewa na 798 tys. złotych netto, zaś najdroższa przekracza 1,3 mln złotych netto. Plac ma być gotowy do końca br.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony