Partnerzy serwisu:

Port Szczecin. Rusza przetarg na modernizację Kanału Dębickiego

Magdalena Romanowska 24.02.2020

Port Szczecin. Rusza przetarg na modernizację Kanału Dębickiego
fot. Port Szczecin
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na wykonanie robót związanych z poprawą dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego. Umowa na projekt została podpisana w grudniu 2019 roku. W ramach zadania zostanie zmodernizowana m. in. infrastruktura techniczna na bezpośrednim zapleczu nabrzeża. Dzięki przebudowie Kanał Dębicki będzie przygotowany do obsługi największych statków zawijających do portu w Szczecinie.
W ramach zmian w rejonie Kanału Dębickiego dojdzie do przebudowy istniejących nabrzeży: Słowackiego i Czeskiego, do budowy nowego Nabrzeża Norweskiego, rozbiórki istniejącej rampy ro-ro przy Nabrzeżu Czeskim, a także budowy wałów na Wyspie Ostrów Mieleński.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej portu, inwestycja przewiduje dostosowanie parametrów Kanału Dębickiego do obsługi największych statków jakie mogą zawinąć do portu w Szczecinie, t.j. poszerzenie kanału do 200 m na całej jego długości oraz pogłębienie do 12,5 m. Projekt obejmuje tez wybudowanie nabrzeża Norweskiego o długości 300 m i głębokości technicznej 12,5 m oraz poszerzenie Kanału Dębickiego do 200 m na całej jego długości.

Umowa na projekt modernizacji została podpisana w CUPT w grudniu 2019 roku. Całkowita wartość projektu wynosi 433 mln zł. Wartość dofinansowania UE wynosi 226 mln zł.
Jedynym kryterium wyboru jest cena. Oferty w przetargu można składać do 8 kwietnia 2020 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony