Partnerzy serwisu:

Port Szczecin/Świnoujście: inżynier kontraktu na likwidację „wąskiego gardła”

Magdalena Romanowska 25.09.2019

Port Szczecin/Świnoujście:  inżynier kontraktu na likwidację „wąskiego gardła”
fot. Port Szczecin
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił kolejny przetarg dotyczący projektu „Eliminacja « wąskich gardeł » ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w terminalu promowym w Świnoujściu”. Tym razem poszukiwany jest inżynier kontraktu dla tej inwestycji.
Informowaliśmy niedawno o ogłoszonym przetargu na budowę parkingu dla samochodów ciężarowych w ramach projektu „Eliminacja « wąskich gardeł » ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w terminalu promowym w Świnoujściu”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z dotacji Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu. Inwestycja ma być realizowana zgodnie z umową INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737.

Nowy przetarg dotyczy funkcji inżyniera polegającej na konsultacji procesu projektowania, konsultacji wzorca kontraktu robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez wykonawcę, pełnieniu nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót budowlanych oraz na zarządzeniu inwestycją.
Zamawiający przewiduje, że czas realizacji prac projektowych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę (tzw. okres przygotowawczy) będzie wynosił 8 miesięcy, czas realizacji robót budowlanych i uzyskania bezwarunkowego i prawomocnego pozwolenia na użytkowanie będzie wynosił 15 miesięcy, a okres rękojmi i gwarancji 60 miesięcy.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac projektowych to koniec października 2019 r., zaś przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to czerwiec 2020 roku. Do końca września 2021 roku przewiduje się zakończenie robót budowlanych i specjalistycznych oraz uzyskanie bezwarunkowego pozwolenia na użytkowanie.

Przypominamy, że inwestycja będzie dużym udogodnieniem, ale także poprawi bezpieczeństwo na terenie obiektu. Parking zaoferuje 278 miejsc dla ciężarówek, zaś prace budowlane obejmą przygotowanie i wzmocnienie terenów inwestycyjnych oraz budowę parkingów i infrastruktury technicznej. Parking będzie połączony z siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także z siecią elektroenergetyczną i teletechniczną. Będzie wyposażony w system sygnalizacji, oznakowanie dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarne i recykling odpadów. Obecnie na terenie objętym projektem trwają prace porządkowe i rozbiórkowe istniejącej infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony