Partnerzy serwisu:

Port Szczecin-Świnoujście. Bliżej nowego parkingu dla ciężarówek

mr 14.01.2020

Port Szczecin-Świnoujście. Bliżej nowego parkingu dla ciężarówek
fot. Port Szczecin - Świnoujście
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wybrał inżyniera kontraktu dla budowy nowego parkingu z miejscami postojowymi dla blisko 300 ciężarówek. Inwestycja jest częścią projektu o nazwie ,,Eliminacja wąskich gardeł ostatniej mili”.
Jak już informowaliśmy, koszt całej budowy to prawie 50 mln zł. Na wykonanie zadania zarząd przewidział 23 miesiące, ale nie dłużej niż do 30 września 2021 roku.

Zadaniem inżyniera kontraktu jest sprawowanie w imieniu inwestora nadzoru nad całym procesem inwestycyjnym, który w tym przypadku obejmuje budowę parkingu w najbliższym sąsiedztwie bram terminalu promowego. Parking zaoferuje 278 miejsc dla ciężarówek wraz z infrastrukturą techniczną. Parking będzie połączony z siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także z siecią elektroenergetyczną i teletechniczną. Będzie wyposażony w system sygnalizacji, oznakowanie dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarne i recykling odpadów.

Do wykonania tego zadania zarząd wybrał firmę NBQ ze Szczecina. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek 10 stycznia br.

Celem projektu jest nie tylko poprawa infrastruktury dostępowej do portu, ale także dbałość o środowisko naturalne oraz usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji − Trelleborg oraz Ystad. Efekty inwestycji odczują również mieszkańcy Świnoujścia, ponieważ w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.

Kolejnym krokiem realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Do zadań wykonawcy będzie należało sporządzenie dokumentacji budowlanej oraz innych wymaganych opracowań (między innymi wykonanie operatów wodno-prawnych), uzyskanie uzgodnień i zatwierdzeń projektu budowlanego (między innymi uzyskanie pozwoleń wodno-prawnych) i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony