Partnerzy serwisu:

Port Szczecin-Świnoujście w dobrej formie

Leonard Dolecki 25.09.2018

Port Szczecin-Świnoujście w dobrej formie
fot. Port Szczecin
Ósmy miesiąc 2018 roku zakończył się kolejnym dobrym wynikiem w Zespole Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ). W samym sierpniu zanotowano 13% wzrostu przeładunków, a biorąc pod uwagę czas od początku roku, również mówimy o 13-procentowym wzroście.
W sumie w obu portach w okresie od stycznia do końca sierpnia obsłużono 18,6 mln ton towarów, czyli dokładnie o 13,1% więcej niż przed rokiem, kiedy na koniec sierpnia mówiliśmy o 16,45 mln ton przeładowanego towaru.

Największy, 80-procentowy wzrost, notuje węgiel. Tuż za nim z wynikiem o 34% lepszym niż przed rokiem, plasuje się ruda. Kolejne grupy towarowe ze wzrostem to ropa (+20%), drobnica (+5,6%) oraz inne masowe (+1,1%).

Niestety, o blisko jedną trzecią było mniej przeładunków zbóż aniżeli rok temu. Z kolei przeładunki kontenerów utrzymały się na poziomie zbliżonym do ubiegłego roku osiągając wartość 56 tys. TEU.

Dobrze wypadł także sam sierpień, w którym zachodniopomorskie porty przeładowały 2,314 mln ton, czyli o 13,8% więcej w porównaniu rok do roku.

Jak podaje ZMPSiŚ – wedle analiz, bieżący rok kalendarzowy spółki przeładunkowe w portach Szczecin-Świnoujście winny zamknąć wynikiem oscylującym wokół 27 mln ton przeładowanych towarów, czyli o niemal 6% wyższym niż przed rokiem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony